Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Filistinli gruplarla görüştü

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, başkent Moskova’da başta Fetih ve Hamas olmak üzere farklı Filistinli siyasi parti yöneticileriyle görüştü.Rusya

Rusya’ya bağlı Altay Özerk Cumhuriyeti Başkanı Berdnikov istifa etti
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türkiye ile varılan İdlib Mutabakatı’nın tam olarak uygulanmadığını söyledi.
Rusya’ya meteor düştü

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, başkent Moskova’da başta Fetih ve Hamas olmak üzere farklı Filistinli siyasi parti yöneticileriyle görüştü.
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, farklı Filistinli siyasi parti yöneticileriyle bir araya geldi. Hamas ve Fetih başta olmak üzere 12 Filistinli grubun temsilcileri, uzlaşma ve iç meseleler üzerine müzakereleri değerlendirmek için Rusya Dışişleri Bakanlığı Oryantal Araştırmalar Merkezi’nin davetiyle başkent Moskova’da buluştu.
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Filistinli siyasi grup yöneticileriyle yaptığı basın toplantısında, ABD’nin yanlı duruşu ile Filistin-İsrail konusundaki adımları, daha önceden alınmış kararları ve ilkeleri yok etmeyi hedeflediğini söyledi. Lavrov, ABD’nin ‘Yüzyılın Anlaşması’ olarak bilinen yol haritası ile bölgede Filistin’in varlığını zayıflatarak İsrail’in yayılmacı politikasının genişlemesini amaçladığını kaydetti.
Bölgedeki Filistin grupları arasındaki bölünmenin bitmesi gerektiğini belirten Lavrov, uluslararası toplumların bir kısmının, Filistin bölünmesinin engellenemeyeceğine inandıklarını ve bu nedenle iki devletli çözümün de imkansız olduğunu gördüklerini belirtti.

YORUMLAR