GENELULUSAL HABER

Engelliler online olarak bitki yetiştiriyor

23.08.2021 11:19:26

İSTANBUL  – Riskli grupta bulundukları için online eğitime devam eden Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı kursiyerleri, ekran başından bitki yetiştiriciliği ve bakımı yapmaya başladı. Çocuklar bu dersler sayesinde hem önemli bilgiler elde ediyor hem de rehabilite oluyor.
2020 yılı Mart ayından itibaren ülkemizde görülmeye başlanan korona virüsten en çok etkilenenlerin başında engelli grupları geliyor. Riskli gruba girdikleri için her türlü önlemi alan Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı kursiyerleri de yüz yüze eğitimlerine ara vermek zorunda kalmıştı. Engellilerin sosyal hayattan kopmamaları ve eğitimlerinden geri kalmamaları için bir yıl önce başlatılan online eğitim ara vermeden devam ediyor.

Çim adamla eğleniyorlar
Öğrencilerle internet üzerinden iletişime geçen eğitmenler, takı tasarımdan boncuk dizmeye ve makromeye kadar engellilerin motor becerilerini geliştirecek dersler veriyor. Bugüne kadar verilenleri başarılı bir şekilde yapan engellilerin son ders konusu ise bitki yetiştiriciliği ve bakımı oldu. Derslerde tohumların toprağa ekilmesinden fidanların bakımına kadar bitkilerin her aşaması anlatılıyor. Yararlı bilgiler öğrenen kursiyerler, çim adam deneyleri yaparak da eğlenceli zaman geçiriyorlar.

Kaynak : İHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu