ASAYİŞYEREL HABER

Hakkarili annelerin eylemi 13. haftada

30.07.2021 16:54:42

HAKKARİ  – Hakkari’de terör örgütü PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan aileler, eylemlerinin 13. haftasında da HDP il binası önünde oturma eylemi yaptı.
Hakkari’de terör örgütü PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan aileler, HDP il binası önünde 13. kez oturma eylemi ve basın açıklaması yaptı. Terör mağduru aileler, Mukaddes Akar Sokağında bir araya gelerek HDP İl Başkanlığı önüne kadar ’’Kahrolsun PKK, işbirlikçi HDP’’ sloganlarıyla yürüyüş yaptı. Annelerin sesini bastırmak için parti binasında çalınan müzik ise ailelerin tepkisine neden oldu.
Basın açıklamasını okuyan Leyla Çiftçi, “Bu haklı davamızı birlikte büyütelim, çocuklarımızla birlikte mutlu yarınlara kavuşalım. Bu terör belası dolayısıyla ölen Türkiye’nin tüm evlatları için ayrı ayrı üzülüyoruz. Terörün sebep olduğu ölümlerde siz payınızı istediğiniz kadar inkar edin halk biliyor. Evlatlarını hain terör örgütünün elinde kurtarmaya çalışan bütün anne ve babalara selamlarımızı iletiyor, ellerinden öpüyoruz. Hakkari anneleri ve kadınları olarak evlat hasreti çeken bizler, çocuklara kavuşacağımıza inanıyoruz. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize sağlık diliyoruz. Bu haklı davamıza kimsenin duyarsız kalmasını istemiyoruz” şeklinde konuştu.
Aileler, daha sonra sesiz bir şekilde dağıldı.

Kaynak : İHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu