“Yerel Yönetimler ve Eğitim” Paneli
13.01.2018 16:17:11 YEREL HABER GENEL ADANA

“Yerel Yönetimler ve Eğitim” Paneli

Adana’da düzenlenen “Yerel Yönetimler ve Eğitim” konulu panelde eğitimcilerin sorunları ve yerel yönetimlerin eğitime bakış açıları ile yaptıkları masaya yatırıldı.
Seyhan Belediyesi ve Eğitim ve Bilişim Emekçileri Sendikası Eğitim-Sen işbirliği ile Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde “Yerel Yönetimler ve Eğitim” konulu panel düzenlendi. Panele konuşmacılığını Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Eğitim Sen Eski Genel Başkanı Kamuran Karaca yaparken panelin moderatörlüğünü Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Seçil Sönmez yaptı. Paneli izlemeye CHP Adana il Başkanı Ayhan Barut ve Yüreğir İlçe Başkanı İsmet Yüksel’de katıldı.

“Eğitimde yerel yönetimlere önemli görevler düşüyor”
Eğitimin önemini anlatan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, eğitimin anne baba ve aileden başladığına vuru yaptı. Sındır, bu anlamda yerel yönetimlere önemli görevler düştüğünü belerterek CHP’li belediyelerin öneli hizmetleri hayata geçirdiğini söyledi. Sındır, “Eğitim ailede başlar. Toplumun kültürel değerleri örf ve adetleri bireye farklı düzeyde etkisi olacaktır. Bu nedenle yerel yönetimlerin bu anlamda görevleri sorumlulukları olacaktır. Bakıyoruz ve görüyoruz belediyelerimiz bu anlamda önemli işler yapıyor. Ben belediyelerimizi kutluyorum” şeklinde konuştu.

Okul dostu, eğitim dostu belediye
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, belediye olarak eğitime önem verdiklerini belirterek belediye olarak yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.
Başkan Karalar, eğitimin ne derece önemli olduğunu bildiğini söyleyerek, “30 bin öğrenciye 100 bin kitap dağıttık. Dershaneler çok pahalı bu nedenle 5 bin öğrenciye üniversiteye hazırlık kursu verdik. Ve bu hizmeti verirken kendimize bu işin en iyilerini partner yaptık. Okulların fiziki koşullarını iyileştirmek için çalıştık. 139 okulun bahçe düzenlemesi, boyama, çocuk alanı ve tadilatını yaptık. Geri dönüşümü özendirdik. Çevre bilinci edindirmeye çalıştık. Okulların su depoların inceledik. Baktık ki olağanüstü kirli.. Su depolarını temizleme kararı aldık. Biz araç kiralayarak her gün 1 okulun öğrencilerini kültür merkezine getirip tiyatro izletiyoruz. Spor yatırıyoruz. Okul öncesi eğitimi biz başladık. Öylesine kreş açmak yerine Adana’nın en büyük kreşlerini açtık. 2 tanesi hizmette biri diğerleri inşaatı devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“Eğitimdeki tahribat bir nesli etkiler”
Eğitimde yapılacak bir tahribatın bir nesli etkilediğini belirten Eğitim sen Eski Genel Başkanı Kamuran Karaca, “Sanayi ile yapılan değişiklikleri, sağlıkla ilgili yapılacak değişiklikleri birkaç yıl içinde düzeltebilirsiniz. Ama eğitim yolu ile yapılan bir tahribatın bir kuşağı etkilediğini düşünürsek ve bunun gelecek nesildeki çocuklara da aktarılacağı için eğitimdeki tahribatın çok daha önemli olduğunu düşünerek bu panel düzenlemek istedik” dedi.

Son Haberler

Balıkesir Büyükşehir’den çocuklara ücretsiz tiyatro gösterisi

13.01.2018 16:12:23 YEREL HABER KÜLTÜR SANAT BALIKESİR

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenleyecek olduğu Küçük Prens isimli çocuk tiyatrosu Ayvalık ve Bandırma’da [...]

Kent konseyi çocuk meclisi başkanlık seçimi yapıldı

13.01.2018 16:18:35 YEREL HABER GENEL ŞANLIURFA

Şanlıurfa(İHA)Şanlıurfa Kent Konseyi bünyesinde kurulan Çocuk Meclisi başkanlık seçimi yapıldı.
Şanlıurfa Kent Konseyi bünyesinde kurulan Çocuk Meclisi ilk [...]

Kas hastası Yıldız’dan Umut Işığı sergisi

13.01.2018 16:22:32 ULUSAL HABER KÜLTÜR SANAT BURSA

Bursa’da yaşayan kas hastası Yıldız Yılmaz, kendi yaptığı resimleri ve yazdığı kitabını seyircilerle buluşturdu.
Bursa’da Osmangazi ilçesinde bulunan [...]

Google Arama

12:03:44Dilenciliğe karşı güç birliği

Van Büyükşehir Belediyesi, kentteki dilenci ve dilendirilen çocuklarla ilgili çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Van’ın cadde ve sokaklarındaki dilenci ve [...]

18.01.2018 GENEL VAN

12:08:44Bu köpek her hafta sahada

Bilecik Edebali Stadı’nda oynanan futbol müsabakalarında hemen hemen her maçta sahaya giren köpek, bu hafta da başlama [...]

18.01.2018 GENEL BİLECİK

11:44:27THY Euroleague’de Türk derbisi haftası

THY Euroleague’de Türk derbisinde Anadolu Efes yarın evinde Fenerbahçe Doğuş ile karşı karşıya gelecek.
Anadolu Efes, THY Euroleague’in [...]

18.01.2018 SPOR İSTANBUL