Tırlar, ’Mazlumlar’ için yola çıktı  Tırlar, ’Mazlumlar’ için yola çıktı 86e224b3 7d67 462a bf68 93e02901a8d6

Tırlar, ’Mazlumlar’ için yola çıktı

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, Türkmenler için yardım tırları yola çıktı.Tavşanlı Belediyesi ve 12 STK’dan oluşan yardım platformu tarafından Cindere

Emetspor Kulübü Satranç Takımı ödüllendirildi
TSSF Başkanı Özen’den Rektör Gören’e ziyaret
Domaniç’te yoğun kar yağışı

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, Türkmenler için yardım tırları yola çıktı.
Tavşanlı Belediyesi ve 12 STK’dan oluşan yardım platformu tarafından Cinderes bölgesindeki Türkmenler için başlatılan yardım kampanyasında toplanan ürünler dualarla yola çıktı.
Tavşanlı Belediyesi ve 12 sivil toplum kuruluşu tarafından Cinderes bölgesindeki iç savaş mağduru mazlum Türkmenler için 10 gün önce başlatılan yardım kampanyası tamamlandı.
Un başta olmak üzere kuru bakliyat gibi gıda ürünleri ve giysi, battaniye, çocuk bezi gibi eşyalardan oluşan yardımlar merkezi yardım bürosunda toplanarak araçlara aktarıldı.
Yardımlar, STK temsilcileri ve vatandaşların da katılımıyla Cumhuriyet Meydanından dua edilerek törenle uğurlandı. Törene protokolün yanı sıra vatandaşlar da katıldı.
Suriye’deki Türkmenler için başlatılan kampanya ile hazırlanan yardımlar, operasyon bölgesinde bulunan Tavşanlı Jandarma Komutanı Binbaşı Tuğrul Demiryürek aracılığıyla muhtaç insanlara dağıtılacak.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0