Tire’yi vuran sel sonrası hasar tespit çalışmaları başladı  Tire’yi vuran sel sonrası hasar tespit çalışmaları başladı 5b165ce5 cac6 4565 82e4 a62498f8ae1b

Tire’yi vuran sel sonrası hasar tespit çalışmaları başladı

İzmir’in Tire ilçesinde meydana gelen sel felaketi sonrası yaralar sarılırken bölgede hasar tespit çalışmaları başladı.Sağanak yağışla birlikte, özell

HDP İzmir İl Örgütü’nde açlık grevi yapanlara operasyon: 16 gözaltı
Çocuklara kamyonlarla kar getirip karne verdiler
AK Parti’li Zeybekçi, Zübeyde Hanım’ın mezarı başında dua etti

İzmir’in Tire ilçesinde meydana gelen sel felaketi sonrası yaralar sarılırken bölgede hasar tespit çalışmaları başladı.
Sağanak yağışla birlikte, özellikle İzmir’in Tire ilçesinin batı bölgelerinde 5 mahalleyi vuran sel felaketi sonrası yaralar sarılmaya başlandı. Akyurt Mahallesi’nde mezarlar tahrip olurken, sel ağaçları da yerinden söktü. Tıkanan menfezler açılırken, erozyona uğrayan onlarca dönüm tarla sular altında kaldı. Bölgede hasar tespit çalışmaları da başladı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Akyurt Mahallesi Muhtarı Fikret Battal, “Dün doğal bir afet yaşadık. Bu Allah’tan gelen bir şey. Tek sevindiğimiz can kaybı yaşanmaması. Sağ olsun başta İzmir Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Tire Belediyesi, Kaymakamlık ve Karayolları ekipleri, dört koldan çalışma yürüttü. Şimdi yaralarımız yavaş yavaş sarılıyor” dedi.
Öte yandan, bölgede AK Parti Tire Belediye Başkan Adayı Selman İçelli de incelemelerde bulundu ve vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0