O ödül İzmir’e
14.01.2018 10:31:00 YEREL HABER GENEL İZMİR

O ödül İzmir’e

İzmir Büyükşehir Belediyesinin “kentlilerin denizle ilişkisini güçlendirmek” amacıyla hayata geçirdiği Bostanlı Yaya Köprüsü ve Gün Batımı Terası, yatırımcıları nitelikli yapılar kurmaya teşvik eden Arkitera İşveren Ödülü Yarışmasında ’Kamu Kategorisi’ ödülü kazandı.

Kaliteli mimari üretim için işverenin önemini vurgulamak ve yatırımcıları nitelikli binalar, mekanlar inşa etmeye teşvik etmek amacıyla Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2008’den bu yana düzenlenen Arkitera İşveren Ödülü Yarışmasında bu yılki kamu kategorisi ödülü İzmir Büyükşehir Belediyesinin oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi bu ödülü, Bostanlı Kıyı Düzenlemesi kapsamında Bostanlı Yaya Köprüsü ve Gün Batımı Terası ile aldı. Fiziksel çevreye değer katan yapı malzemelerinin ve üreticilerinin onurlandırılması amacıyla Kadıköy’de düzenlenen törende İzmir Büyükşehir Belediyesinin ödülünü Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Hülya Arkon, Yapı İşleri Dairesi Başkanı Ayşen Kalpalı, Kentsel Tasarım ve Kent Estetiği Şube Müdürü Hasibe Velibeyoğlu ve projenin tasarımcısı Evren Başbuğ birlikte aldı.

Dünya Mimarlık Festivalinde de finale kalmıştı
İzmirlilerin binaların arasından sıyrılıp denize daha yakın olması gerektiği düşüncesiyle hareket edilen Bostanlı Gün Batımı Terası, ağaçlıklı yapay bir tepe üzerinden başlayıp denize kadar uzanan bir dizi ahşap platformdan oluşuyor. Bu proje sayesinde sakin bir dinlenme buluşma alanı oluşturan İzmir Büyükşehir Belediyesi, ayrıca "Yaya Köprüsü" ve "Gün Batımı Terası" ile Bostanlı Rekreasyon Alanında küçük etkinliklere imkan veren bir de meydan kurdu. Piknik masaları, masa tenisi ve satranç masaları gibi kullanım alanlarının yanı sıra yaya yolu boyunca kent mobilyaları, bitkisel peyzaj, genel ve dekoratif aydınlatmaların olduğu Bostanlı’da dere üzerine kurulan yaya köprüsü, iki yaka arasında yumuşak bir profille yükseliyor; dere altından ise kayık ulaşımı yapılabiliyor. 2016 yılında kullanıma açılan Bostanlı Yaya Köprüsü ve Gün Batımı Terası projesi, Dünya Mimarlık Festivalinde (WAF 2017) hem ‘En İyi Peyzaj Tasarımı’ hem de ‘En İyi Kamu Yapıları’ kategorilerinde finale kalmıştı.

Son Haberler

Ferdi Tayfur’a 40 yıl önce verdiği sözü tuttuğunu duyurmak istiyor

14.01.2018 10:24:32 ULUSAL HABER MAGAZİN OSMANİYE

Adana’da 1975 yılında hayranı olduğu Ferdi Tayfur’un konserine giden 67 yaşındaki Kemal Avaner, konser esnasında konuşma fırsatı [...]

Köpeklerin saldırısına uğrayan tilki, okul bahçesine sığındı

14.01.2018 10:24:22 YEREL HABER ÇEVRE ERZURUM

Erzurum’un Tekman ilçesinde başıboş köpeklerin saldırısına uğrayan tilki, okul bahçesine sığındı.
Tekman’da aç kalan bir tilki yiyecek bulabilmek [...]

İzmir’de mahalle orkestraları kuruluyor

14.01.2018 10:29:47 YEREL HABER KÜLTÜR SANAT İZMİR

İzmir Büyükşehir Belediyesi, müzik aşkıyla yanıp tutuşan çocuklar için mahalle orkestraları kuruyor.
İzmir ve Aliağa’dan sonra şimdi de [...]

Google Arama

16:45:52Üniversite de Patent, Markalaşma ve Coğrafi İşaretler eğitimi

Kilis 7 Aralık Üniversitesinde Patent, Faydalı Model, Endüstriyel Tasarım, Markalaşma ve Coğrafi İşaretler Eğitimi düzenlendi.
7 Aralık Üniversitesi [...]

18.01.2018 EĞİTİM KİLİS

16:41:20Kamıl: "Liderimiz dünyaya meydan okuyor"

AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Adnan Kamıl, kadın kolları yönetimini tanıttı.
Göreve yeni seçilen kadın kollarının yönetim kurulu [...]

18.01.2018 POLİTİKA BURSA

16:34:34Çalınan arı kovanları arazide bulundu

Mersin’in Erdemli ilçesinde çalınan arı kovanları, jandarma ekiplerince bir arazide bulundu.
Mersin İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, [...]

18.01.2018 ASAYİŞ MERSİN