Narın Valisi Amanbay Kayıpov, Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı makamında ziyaret etti
14.01.2018 15:01:39 ULUSAL HABER KÜLTÜR SANAT KASTAMONU

Narın Valisi Amanbay Kayıpov, Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı makamında ziyaret etti

2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu’yu ziyaret eden Kırgızistan Narın Valisi Amanbay Kayıpov, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı makamında ziyaret etti.
Narın Valisi Amanbay Kayıpov, burada Kastamonu’da yapılan sosyal yaşam alanlarından övgüyle bahsederek, “Gerçekten dünya çapında parklar ve yaşam alanları yapılmış. Birçok dünya şehriyle yarışabilecek tarihi ve görsel estetik Kastamonu’da mevcut. Bu doğrultuda Sayın Belediye Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Türkiye’nin her yönden çok güzlü bir ülke olduğuna da değinen Kayıpov, Kastamonu’da kendisini evinde gibi hissettiğini de belirterek, Kastamonu’nun 2018 Türk Dünyası Kültür Başkentliğini en iyi şekilde yapacağından emin olduğunu kaydetti. Narın Valisi Amanbay Kayıpov, Kastamonu ile Narın’in kardeş şehir olmasını gönülden istediğini de söyleyen Belediye Başkanı Tahsin Babaş’tan Narın şehrine Kastamonu Parkı talep etti. Kayıpov, “Sayın Başkanımız bu teklifimizi kabul ederse Kastamonumuzun adını taşıyan çok güzel bir parkı Narın şehrinde olması bizleri onurlandıracaktır” dedi.
Nazik ziyaretlerinden ötürü Narın Valisi Amanbay Kayıpov’a, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Seyit Aydın’a, KATSO Başkanı Selçuk Arslan’a ve Kırgızistan heyetine teşekkür eden Belediye Başkanı Tahsin Babaş, iki ülke arasındaki sıcaklığın giderek artacağını belirterek “İnşallah mevzuatlar doğrultusunda gerekli işlemler tamamlanırsa bizler Kastamonumuzun kütlürünü, tarihini ve değerlerini anlatan bir yaşam alanını Narın’e kazandırabiliriz” ifadelerini kullandı.
Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

Son Haberler

Karda kışta sokak hayvanlarının yardımına koştular

ESKİŞEHİR (İHA) – Eskişehir’de başlayan kar yağışı sevindirirken, vatandaşlar sokak hayvanlarına yardıma koştu
Eskişehir’de beklenen kar yağışı bugün [...]

Konyaaltı Sahil Projesi protesto edildi

14.01.2018 14:52:21 ULUSAL HABER ASAYİŞ ANTALYA

Antalya’da bir grup vatandaş Konyaaltı Sahil projesini protesto etti.
Konyaaltı Sahil projesini protesto etmek için toplanan gruba CHP [...]

Beslenme ve diyet uzmanı, gönüllülerle sağlıklı yiyecek yaptı

14.01.2018 15:01:29 ULUSAL HABER SAĞLIK KONYA

Konya’da Beslenme ve Diyet Uzmanı Beyza Vural Öten, gönüllülerle bir araya gelerek düşük kalorili diyet tarifleri yaptı.
Medicana [...]

Google Arama

06:55:36Trabzon Havalimanı’nın uçuşlara kapatılmasının ardından pistten çıkan uçağın bulunduğu yerden kaldırılma çalışmaları başladı

Trabzon Havalimanı’nın saat 04.00 itibariyle uçuşlara kapatılmasının ardından pistten çıkan uçağın bulunduğu yerden kaldırılma çalışmaları başladı.
Ankara-Trabzon seferini [...]

18.01.2018 GENEL TRABZON

06:46:28Fırtına ve yağış nedeniyle İDO ve BUDO seferleri iptal

Gece boyunca etkili olan fırtına ve yağış nedeniyle deniz ulaşımında aksamalar meydana geliyor. İDO ve BUDO’nun bazı [...]

18.01.2018 GENEL İSTANBUL

06:19:43Fırtına gece boyunca İstanbul’da etkili oldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün daha önceden uyardığı fırtına gece boyunca İstanbul’da etkili oldu. Fırtına nedeniyle İDO seferlerinde aksamalar [...]

18.01.2018 GENEL İSTANBUL