MİAD’dan Rektör Kızılay’a ziyaret
13.01.2018 12:11:02 YEREL HABER GENEL MALATYA

MİAD’dan Rektör Kızılay’a ziyaret

Malatyalı İş Adamları Derneği (MİAD) Genel Sekreteri Hakan Odabaşı, Genç MİAD Grubu Başkanı Murat Gönültaş, grup üyeleri ve MİAD Kadın Kolları Başkanı Selin Yurdakul ile kadın kolları üyeleri İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı ziyaret etti.
Ziyaret kapsamında dernek üyeleri ilk önce hastane konukevini ziyaret etti. Burada Rektör Kızılay, üniversite hakkında üyelere bilgilendirmede bulundu.
İnönü Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Hakan Erkuş ise üyelere konukevini gezdirerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Daha sonra dernek üyelerini rektörlük makamında ağırlayan Rektör Kızılay, İnönü Üniversitesinin Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olduğunu belirterek, "Kuruluş sıralaması olarak Türkiye’de beş üniversiteyle birlikte 14. sırada yer alıyor. Üniversitemiz 43. yaşına girdi. Ben de üniversitenin 14. rektörüyüm" ifadelerine yer verdi.
Rektör Kızılay, MİAD’nın Malatya’nın gururu olduğunu kaydederek, "Sizlerle birlikte olmaktan, sizleri üniversitemizde ağırlamaktan gurur duyuyorum. MİAD Türkiye çapında faaliyet gösteren derneklerle yarışabilecek potansiyele sahip bir dernek. Genç MİAD ve kadın kolları büyük hizmetler yapıyor. Konukevimizde MİAD’ın yıldız çalışmalarından birisidir. Mehmet Şahin Nalbant’ta çok güzel bir konukevi yapıyor. Çünkü var olan konukevimiz artık yetmiyordu" ifadelerini kullandı.
İnönü Üniversitesinin hastanesiyle zirvede olduğunun altını çizen Rektör Kızılay, "İstanbul’daki hastanelerle başa baş yürüyor. Karaciğer naklinde dünyada söz sahibi bir hastaneyiz. Kök hücre ve kemik iliği naklinde Türkiye’deki üniversite hastaneleri içerisinde üçüncü sıradayız. Onkoloji hastanesinin yapımına başladık. Hedefimiz onkolojide de merkez haline gelmek. Bu merkez hem Malatya’ya hem de Türkiye’ye katkı sağlayacak" şeklinde konuştu.
Rektör Kızılay, İnönü Üniversitesinin merkez kampüste yer alan ve ihtiyacı karşılayamayan camisinin yerine yeni bir caminin yapımına başladıklarını ifade ederek, bu konuda hem Malatyalı hayırseverlerden hem de MİAD’dan destek beklediklerini söyledi.
Ziyarette Kızılay Malatya Şube Başkanı Umut Yalçın da yer aldı.

Son Haberler

Uçuruma yuvarlanan genç hayatını kaybetti

13.01.2018 12:02:15 ULUSAL HABER ASAYİŞ HATAY

Hatay’da balık tutarken dengesini kaybedip düşen bir kişi hayatını kaybetti.
Hatay’ın Antakya ilçesinde yaşayan üniversite öğrencisi Şahin Arslan [...]

İzmir Ekonomi, başarılarına yenisini ekledi

13.01.2018 12:06:42 YEREL HABER EĞİTİM İZMİR

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), “Tüsiad Bu Gençlikte İş Var” yarışmasında, ön elemeyi geçerek eğitim kampına seçilen 37 [...]

Denizli’de 20 bin adet ceviz fidanı dağıtıldı

13.01.2018 12:04:58 YEREL HABER EKONOMİ DENİZLİ

Denizli’de bir çok kurum tarafından ortaklaşa başlatılan ’Denizli Cevizin Başkenti Oluyor’ projesi çerçevesinde 500 bin ceviz fidanı [...]

Google Arama

07:34:07İstanbul’da çete operasyonu

İstanbul’da şafak vakti çete operasyonu yapıldı. Birçok adrese giren ekipler şüphelileri gözaltına aldı.
İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube [...]

20.01.2018 ASAYİŞ İSTANBUL

07:14:53Eskişehir’de trafik kazası; 13 ölü 42 yaralı

Eskişehir’de meydana gelen trafik kazasında 13 kişi hayatını kaybederken, 42 kişi de yaralandı.
Kaza, Eskişehir-Bursa karayolunun 3. kilometresinde [...]

20.01.2018 ASAYİŞ ESKİŞEHİR

07:05:12Kontrolden çıkan araç taklalar attı, o anlar sürücü kamerasına yansıdı, kazada 1 kişi feci şekilde can verdi

Bursa’da kontrolden çıkarak taklalar atan aracın sürücüsü feci şekilde can verdi, o anlar ise başka bir aracın [...]

20.01.2018 ASAYİŞ BURSA