Kaybedeni olmayan yarışmanın tanıtımı yapıldı
13.01.2018 13:13:59 YEREL HABER GENEL MANİSA

Kaybedeni olmayan yarışmanın tanıtımı yapıldı

Bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilecek olan Ufka Yolculuk Kültür ve Bilgi Yarışmaları kapsamında Kur’an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışmasının tanıtımında konuşan Manisa Sancak Çevre, Eğitim, Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı İbrahim Gümüş, “Bizim gayemiz cemiyete, topluma, ülkemize ve ümmete faydalı olacak nesillerin yetişmesine faydalı olabilmek” dedi.
Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları kapsamında bu yıl 6’ncısı düzenlenecek olan Kur’an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması tanıtımı Yunusemre Belediyesine ait Yunuspark Kafe’de gerçekleştirildi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Sancak Çevre, Eğitim, Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı İbrahim Gümüş, “Bu yıl 6’ncısını gerçekleştireceğimiz yarışmamızın konusu Kur’an ve sünnet bütünlüğü, teması ise sünnet olmadan ümmet olmaz. Bizim gayemiz cemiyete, topluma, ülkemize ve ümmete faydalı olacak nesillerin yetişmesine faydalı olabilmek. Bunu bireysel olarak kendimize ve toplum hayatına yaşatılması ve anlatılmasıyla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla, hedefimiz olan 8 milyar insana ulaşmak” dedi.

"Kişisel menfaat yerine ülke ve ümmet menfaati"
Müslüman bir kişinin, iyi bir insanın, yaşadığı toplumda aynı sahabeler gibi sünneti ihya ederek, yaşadığı toplumun değişimini ve dönüşümünü sağlaması gerektiğini kaydeden Gümüş şunları söyledi: “Maksat, Allah’ın rızası ve usulde doğru ise yaptığımız işin hacmi o kadar önemli değil. Kişisel menfaatin önüne, ülkenin ve ümmetin menfaatini çıkardığınız zaman önümüzdeki engeller Elhamdülillah bir bir kalkıyor. Kardeş olmanın, ümmet olmanın, birlikte olmanın kriterleri var, prensipleri var. Birincisi yanında olmak, ikincisi yardımcı olmak, üçüncüsü ise destek olmaktır. Bu ufka yolculuğumuzu, cennet yolculuğuna çeviren yarışmamız için yanımızda olduğunuz için, yardımcı olduğunuz için ve destek olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu yarışmamıza maddi manevi desteklerini veren Yunusemre Belediye Başkanımız Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Fark Çelik’e çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığına, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz. Manisa’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarımıza da çok teşekkür ediyoruz. Bizlere destek verdiniz ve yanımızda oldunuz. Yarışmamızın Manisa’ya, ülkemize ve dünya insanlığına faydalı olmasını diliyoruz.”
Gümüş’ün konuşmasının ardından yarışmanın komisyon üyelerinden Celali İlhan tarafından yarışmanın amacı ve içeriğiyle ilgili bir sunum yapıldı.

Ödül yağmuru
Son başvuru tarihi 4 Mart olan yarışmanın 8 Nisan’da gerçekleştirileceği öğrenildi. Bu yıl ana teması Kur’an ve sünnet bütünlüğü olan yarışmada binlerce hediye dağıtımı yapılıyor. 3 dil ve 11 ayrı kategoride düzenlenecek yarışmanın A, B, C, D, E, F, G, H kategorilerinde birinci olanlar 2 umre seyahati + 2 bin 500 lira veya 2 dosta yolculuk + 2 bin 500 lira, ikinci olanlar 2 umre seyahati + bin 500 lira veya 2 dosta yolculuk + bin 500 lira, üçüncü olanlar 2 umre seyahati + 500 lira veya 2 dosta yolculuk + 500 lira ödüllerine hak kazanacak. Bu kategorilerde 4. - 10. olanlara ve I, J, K kategorilerinde ilk üçe girenler ise tablet bilgisayar ödüllerini kazanacak. Ayrıca, yarışmada dereceye girenler yaşadıkları illerde yarışmayı organize eden proje ortakları tarafından da çeşitli ödüllere layık görülecek.
Yarışmanın Manisa ayağını yürüten Sancak Çevre, Eğitim, Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından düzenlenen tanıtım toplantısına Dernek Başkanı İbrahim Gümüş, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Genç Memur Sen Manisa İl Temsilcisi Orhan Güzel, STK temsilcileri, dernek üyeleri, il merkezi ve ilçelerden öğretmenler ile veliler katıldı.

Son Haberler

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yıldız Kilis’te

13.01.2018 13:07:38 YEREL HABER POLİTİKA KİLİS

Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Ahmet Yıldız ve beraberindeki heyet ile birlikte Kilis’te temaslarda bulundu.
Bakan Yardımcısı Yıldız ve [...]

Sokaktaki dostların evleri çoğalıyor

13.01.2018 12:48:40 YEREL HABER ÇEVRE ESKİŞEHİR

Odunpazarı Belediyesi, sokakta yaşayan hayvanlar için kulübeler yapmaya devam ediyor.
Odunpazarı ilçesinde bulunan bazı park ve mevkilere köpek [...]

Prof. Dr. Teoman Duralı “Adanmış Ömürler”e konuk olacak

13.01.2018 13:06:30 YEREL HABER GENEL İSTANBUL

“Necip Fazıl Saygı” ödülüne layık görülen eğitim dünyasının duayen isimlerinden felsefe profesörüProf. Dr. Teoman Duralı, Bağcılar Belediyesi’nin [...]

Google Arama

20:50:57Abdullah Avcı: "Yarından itibaren lige odaklanmalıyız"

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Giresunspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, kupayı unutarak lige odaklanmaları gerektiğini [...]

17.01.2018 SPOR İSTANBUL

20:41:56Metin Diyadin: "Boğulacaksak büyük gölde boğulalım"

Medipol Başakşehir’i eleyen Giresunspor’da Teknik Direktör Metin Diyadin çeyrek finalde 3 büyüklerden birinin gelmesini isteyerek, "Boğulacaksak büyük [...]

17.01.2018 SPOR İSTANBUL

20:32:30’ByLock’ davasında 33 polise tahliye

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullandıkları iddia edilen 87’si tutuklu 144 polisin yargılandığı davada [...]

17.01.2018 ASAYİŞ İSTANBUL