13.01.2018 15:28:09 ULUSAL HABER GENEL AFYONKARAHİSAR

Hacı Ahmet Özsoy Ortaokulu’nun “Bibliyofilleri” topluca kitap okudu

Afyonkarahisar Hacı Ahmet Özsoy Ortaokulu’nda öğrenim gören yaklaşık 100 öğrenci, velileri ile birlikte “Bibliyofiller (kitaba tutkuyla bağlı kimse) Projesi” kapsamında Park Afyon Alışveriş Merkezi’nde yaklaşık 1 saat kitap okudu.
Proje ve etkinlik hakkında bilgiler veren Hacı Ahmet Özsoy Ortaokulu Türkçe Öğretmenleri’nden Nimet Kaplan, projenin Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ve destekli bir proje olduğunu ifade etti. Proje ile geleceğin sahibi çocuklara ve çocuklar aracılığı ile de toplumun tüm kesimlerine kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasını hedeflediklerini aktaran Kaplan, “Etkinliğimizin amacı halkta kitap okuma konusunda farkındalık oluşturmak. 5-10 TL’ye alınabilecek bir kitap ile dünyayı gezebiliyorsunuz, saatlerce bir yazar veya kişi ile sohbet edebiliyorsunuz, vaktinizi ve zamanınızı yalnız kaldığınızda çok iyi değerlendirebiliyorsunuz. Ama asıl amacımız biraz farkındalık oluşturmaktı. Projeyi okulumuz öğretmenlerinden Gözde Yalın Kılınç ile yürütüyoruz. Projemiz 4 aylık bir proje, Türkiye çapında ise 5 yıldır yürütülen bir proje. Etkinlikte 70’e yakın öğrenci, 30’a yakın velimiz ve okul idarecilerimiz burada yani yaklaşık 100 kişilik bir topluluğuz. 1 saate yakın kitap okunacak” dedi.
“Öğretmenlerimiz için de bir proje yürütüyoruz”
Projenin ilerleyen zamanlarda farklı yerlerde de yapılacağını işaret eden Kaplan şunları söyledi:
“Bu etkinliğimizin benzerini Anırpark’ta tarihi merdivenlerinden bir kitap okuma etkinliği daha gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Bunun yanından Hacı Ahmet Özsoy Ortaokulu’nda kişisel gelişim kitapları ile beraber toplu bir proje içerisinde olmak istiyoruz. Sadece öğretmenlerin olduğu kişisel gelişim adına bir proje yürütmeyi düşünüyoruz.”
Etkinliğe katılanlar arasında ortaokul öğrencileri ile birlikte miniklerin de olmaları dikkatlerden kaçmazken, Okul Müdürü Hasan Denk ve Müdür Yardımcılarından Ramazan Karetepe’de diğer okul idarecileri ile birlikte etkinlikte hazır bulunarak çocuklar ile birlikte kitap okudular.
Park Afyon Alışveriş Merkezi’nin ev sahipliğinden etkinlik yaklaşık 2 saat sürdü.

Son Haberler

Başkan Taşkın vatandaşları dinledi

13.01.2018 15:29:50 YEREL HABER GENEL SİİRT

Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, mahallelerin ihtiyaçlarının tespiti ve sorunların çözümü için başlatılan "Halkla Buluşma [...]

Bozüyük Kuzey Kafkasya Kültür Derneği’nden konferans

13.01.2018 15:29:25 YEREL HABER HABERDE İNSAN BİLECİK

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, Kuzey Kafkasya Kültür Derneği tarafından "Bozüyük Kültürüne sahip çıkıyor" projesi kapsamında konferans düzenlendi.
Saygı duruşu [...]

Ali Ay, Sow transferinin detaylarını açıkladı

13.01.2018 15:27:19 ULUSAL HABER SPOR BURSA

Bursaspor Başkanı Ali Ay, prensipte anlaşma sağlanan Mousa Sow transferinin detaylarını açıkladı. Başkan Ay, “6 aylık bir [...]

Google Arama

12:05:40Konya’da FETÖ’den bugüne kadar 2 bin 398 kişi tutuklandı

Konya’da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında bugüne kadar 869 kişinin görevden uzaklaştırıldığı, 2 bin [...]

18.01.2018 ASAYİŞ KONYA

12:10:39Siirt Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğünden beyanname uyarısı

Siirt Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, esnaflara yönelik ölçü aletlerinin periyodik muayeneleri için beyanname vermeleri uyarısında bulundu.
Kurumdan [...]

18.01.2018 GENEL SİİRT

11:51:25Başkan Yalçın’dan incelemeler

Bilecik’in Pazaryeri İlçe Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, ilçede faaliyet gösteren bir fabrikanın önünde trafik kazalarının önüne geçebilmek [...]