Toplum Sağlığı Merkezi tarafından, Akyazı’da Kırım Kongo kanamalı ateşi ile ilgili etkinlik düzenlendi.
Akyazı Gazi Süleyman Paşa Camii önünde düzenlenen etkinlikte afiş sunumu, broşür dağıtımı yapıldı. Ayrıca etkinliğe katılan kişilerin genel sağlık durumuna dikkat çekmek...

Toplum Sağlığı Merkezi tarafından, Akyazı’da Kırım Kongo kanamalı ateşi ile ilgili etkinlik düzenlendi.
Akyazı Gazi Süleyman Paşa Camii önünde düzenlenen etkinlikte afiş sunumu, broşür dağıtımı yapıldı. Ayrıca etkinliğe katılan kişilerin genel sağlık durumuna dikkat çekmek için tansiyon ve şeker ölçümleri yapılarak vatandaşlar konu ile ilgili bilgilendirildi.
Toplum Sağlığı Merkezi İlçe Sağlık Müdürü Dr.Gülşah Yılmaz yaptığı açıklamada, “En çok Mart ve Temmuz ayları arasında tehlike oluşturan hastalığa karşı bir farkındalık oluşturacak bir etkinlik. Bu yüzden bugün yaptığımız etkinlikler çerçevesinde ilçe halkımızı bilgilendiriyoruz. Ayrıca bugünkü etkinliler çerçevesinde ekibimizi bu güne hazırlayarak etkinlik öncesi, halka en doğru ve etkili şekilde bilgi verebilmek için konuyla ilgili hizmet içi eğitim düzenlenerek, etkinliğe katılacak personelimiz bilgilendirildi. Yapılan tansiyon ve şeker ölçümlerin de erkeklerin tansiyon rahatsızı olduğu görüldü tansiyon sorunu olan kişiler aile hekimliklerine yönlendirildiler” dedi.

İlgili Haberler