Geleceğin robot tasarımcıları Kahramanmaraş’ta buluşuyor  Geleceğin robot tasarımcıları Kahramanmaraş’ta buluşuyor ff0bd3c2 9800 4ad5 8dbc c1348fc38fdc

Geleceğin robot tasarımcıları Kahramanmaraş’ta buluşuyor

VEX Robotics Turnuvası Kahramanmaraş’ta yapılacak.İlk, orta ve lise düzeyindeki okullarda, okul süreçlerine bilim ve mühendislik çalışmalarını entegr

Genç kız 4 gün sonra bulundu
Elbistan’da okullar tatil edildi
Gözlerini bağlayıp görme engellilerle maç yaptılar

VEX Robotics Turnuvası Kahramanmaraş’ta yapılacak.
İlk, orta ve lise düzeyindeki okullarda, okul süreçlerine bilim ve mühendislik çalışmalarını entegre etmeyi amaçlayan Eğitimde İnovasyon Derneği, 2019’un ilk VEX Robotics Turnuvasını Kahramanmaraş’ta düzenliyor.
12 Ocak Cumartesi günü Kahramanmaraş Piazza AVM ve özel bir kolej işbirliğiyle Vex Robotics turnuvası AVM’nin buz pistinde, saat 08.30 ile 17.00 arasında yapılacak.
Turnuvaya, Kahramanmaraş’ın yanı sıra Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Mersin, Adana ,istanbul ve Kayseri illerindeki okullardan da katılım olacak.
VEX IQ (ilkokul ve ortaokullar için) Next Level Turnuvasının ilk gününde, katılımcılara yönelik eğitim ve antrenmanlar yapılacak. Kurulacak atölye ve sahalarda öğrenciler robotlarını tasarlayıp geliştirerek, turnuvaya hazırlık süreçlerini tamamlayacaklar.
Hazırlık sürecinde, öğrencilerin, Eğitimde İnovasyon Derneği mentörlerinin tecrübelerinden faydalanacakları ve eğlenceli vakit geçirecekleri ortam oluşacak. Hazırlıklarını tamamlayan takımlar, 12 Ocak cumartesi günü VEX IQ Next Level turnuvasına katılacaklar.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0