Şehzadeler’de belediye binaları eğitim merkezi oluyor
12.01.2018 17:35:11 YEREL HABER EĞİTİM MANİSA

Şehzadeler’de belediye binaları eğitim merkezi oluyor

Kurulduğu 2014 yılından bu yana eğitime büyük destekler veren Şehzadeler Belediyesi, yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Şehzadeler Belediyesi, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün ortaklaşa imzalanan iş protokolü çerçevesinde, mahallelerde belediyeye ait olan binalar vatandaşların eğitim alabilmeleri için kurs merkezleri olarak kullanılacak.
Eğitime destek kapsamında birçok işbirliği protokolüne imza atan Şehzadeler Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa imzaladığı protokol çerçevesinde, mahallerde bulunan belediye hizmet binalarını vatandaşların eğitimine açıyor. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in makamında düzenlenen protokol imza törenine, Başkan Çelik’in yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Kanca ve Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir katıldı. Şehzadeler Belediyesinin her alanda eğitime büyük katkılar verdiğini ifade eden Şehzadeler Halk Eğitim Müdürü Mehmet Kanca, “2014 yılında bugüne kadar bize sürekli olarak destek veren eğitim gönüllüsü bir belediye başkanımızın olması nedeni ile büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu protokol çerçevesinde Şehzadeler ilçesi sınırlarındaki belediye hizmet binalarının Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılacak olan kurslarda bedelsiz kullanımı sağlanacak. Desteğini bizlerden esirgemeyen değerli belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.
Şehzadeler Belediyesi ile her alanda iş birliği içinde olduklarını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, “Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik tam bir eğitim gönüllüsü. Geçtiğimiz 2017 yılında da bir protokol imzalamıştık. Bu protokol çerçevesinde binlerce vatandaşımız açmış olduğumuz kurslardan faydalanmıştı. Bugün imzaladığımız protokol çerçevesinde belediyemiz de ilçe genelinde belediyemize ait olan hizmet binalarında kurslar açmak üzere bizlere tahsis yapmış oldu. Milli eğitim ve halk eğitim olarak bizlerde buralarda vatandaşlarımızın ihtiyaçları dahilinde kurslar açacağız. Bu sayede daha çok vatandaşımıza ulaşabileceğiz. Bu bağlamda yüzlerce tekvando ve farklı spor branşlarında talebelerimiz var, bunların taşınması ve malzeme temini noktasında yardımlar yapıyor. Bunun yanı sıra birçok eğitim çalışmalarında da birlikte hareket ediyoruz" diye konuştu.
Şehzadeler’in eğitim kalitesinin yükselmesi için belediye olarak tüm imkanları seferber ettiklerini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise “Bugün yine eğitim, öğretim ile ilgili önemli bir protokolü daha imzalıyoruz. Şehzadeler Belediyesi olarak kurulduğumuz günden beri, kesintisiz olarak imkânlarımızın da üstünde eğitime, öğretime destek verdik. Biz en büyük yatırımın, insana yapılan yatırım olduğunun farkındayız. Bu bağlamda da yaklaşık 3 tane sıfırdan okul yapabilecek bir bütçeyi, 65 tane mahallemizdeki okullarımızın çevre düzenlemesi ve fiziki imkânlarının iyileştirilmesi için harcadık. Hem de eğitim, öğretim kalitesinin arttırılması için çeşitli eğitim faaliyetlerine katkıda bulunarak tüm imkânlarımızı seferber ettik. Bugünde halk eğitim merkezimize, ek binalarımızın uygun olanlarının tahsisini gerçekleştiriyoruz. Bu binalarımızda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ile birlikte vatandaşlarımızın değişlik branşlarda daha iyi eğitim alabilmeleri için kurslar düzenlenecek. Açılacak olan kurslar çok geniş yelpazede olacak. Şehzadeler Belediyesi olarak bizde bu kurslara destek olacağız. Şehzadeler Halk Eğitim Müdürlüğümüz de yaptığı faaliyetlerle Ege Bölgesinin en aktif Halk Eğitim Merkezi seçildi. Bu noktada Şehzadelerimizin ismini bu şekilde duyurdukları için kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Son Haberler

Park halindeki 3 araca çarptı: 2 yaralı

12.01.2018 17:35:48 ULUSAL HABER ASAYİŞ ELAZIĞ

Elazığ’da sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobilin park halindeki 3 araca çarptığı kazada, 2 kişi yaralandı.
Kaza, Elazığ-Malaya Karayolu’nun [...]

Gürsu’da okul kantinleri denetlendi

12.01.2018 17:42:26 ULUSAL HABER EĞİTİM BURSA

Bursa’nın Gürsu ilçesinde okul kantinleri denetlendi.
Gürsu Belediyesi, öğrencilerin sağlıklı beslenmesinde önemli rolü olan okul kantinlerinde denetim yaptı. [...]

Cenk Tosun, Everton antrenmanında

12.01.2018 17:41:34 ULUSAL HABER SPOR İSTANBUL

Beşiktaş’tan Everton’a transfer olan Cenk Tosun yeni takımı ile ilk antrenmanına çıktı.
Beşiktaş’tan 27 milyon Euro’luk rekor bedelle [...]

Google Arama

09:05:25Manavgat ve Çevresi Kefalet’te Ünal güven tazeledi

Manavgat ve Çevresi Kredi Kefalet Kooperatifi’nin 11. Olağan genel kurulunda Muammer Ünal güven tazeledi.
Sarılar Ece Düğün Salonunda [...]

18.01.2018 GENEL ANTALYA

08:59:06Acil serviste erken müdahale hayat kurtarıyor

Yrd. Doç. Dr. Emel Erkuş Sirkeci, hasta hayatının dakikalar içinde değiştiğini, acil durumlarda tanı koymanın, tedavi planlamanın [...]

18.01.2018 SAĞLIK İSTANBUL

09:00:11Motosikletle seyir halindeyken ayağa kalktı

Gaziantep’te motosiklet üzerinde ayakta seyreden genç, canını hiçe sayarak trafiği tehlikeye soktu.
Şehitkamil ilçesinde yaşanan olayda, seyir halindeki [...]

18.01.2018 ASAYİŞ GAZİANTEP