• Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü son sınıf öğrencisi Necmettin Şeker, kırk yaşında bir çocuk babası olarak, üniversiteyi birincilikle bitirdi.
  ERÜ Sabancı Kültür Sitesinde gerçekleştirilen Tarih Bölümü mezuniyet törenine, Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Doç. ... [Devamı]

 • Kırıkkale Üniversitesinin kuruluşunun 25. yılı konserden panele çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
  Kırıkkale Üniversitesi 25. yıl kutlamalarının startı düzenlenen törenle verildi. Törende konuşan Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız, üniversitelerin bahar dönemlerinin en canlı dönemi olduğuna ... [Devamı]

 • Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Sisteminin başarılı öğrencileriyle farklı ülkelerde bir araya gelmeye devam ediyor.
  Eskişehir de dâhil olmak üzere bugüne kadar 30’u aşkın ilde gerçekleştirilen törenlerin bu seferki durağı Kosova ve Makedonya oldu. Bu kapsamda Açıköğretim ... [Devamı]

 • Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca ilk kez, Vakıf Yükseköğretim Kurumlarının Rektörleri ve Vakıf Meslek Yüksekokullarının Müdürlerinin katılımıyla “Vakıf Yükseköğretim Kurumları Çalıştayı” düzenlenecek.
  YÖK’te yarın gerçekleştirilecek olan “Vakıf Yükseköğretim Kurumları Çalıştayı”nda Türkiye’deki Vakıf Yükseköğretim Kurumlarının mevcut durumları görüşülerek, ... [Devamı]

 • Manisa’nın Salihli ilçesinde Kudret Demir Ortaokulu Robot ve Uzay Teknolojileri Kulübü’nün STEM ve Maker Atölyesinde 5-13 yaş arası çocuklar robotik eğitimi ve kodlama, maker, 3D tasarım-yazıcı konularında eğitim alıyor.
  Manisa’nın Salihli ilçesinde geleceğin yazılım mühendisleri ... [Devamı]

 • Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde bulunan Veliköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile Havacılık Kulübü öğretmeni Osman Çelik tasarladığı ve okulda düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında sergilenen model uçaklar ile büyük ilgi gördü.
  Veliköy Mesleki ve ... [Devamı]

 • Akademisyenlerin yükseköğretimde niteliği arttırmaya yönelik önerilerini ve iyi örnekleri paylaştığı “Uluslararası Katılımlı Yükseköğretimde Eğitim Araştırmaları ve Uygulamaları Kongresi” Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
  Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Marmara Üniversitesi ve Üniversite ... [Devamı]

 • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Liseleri’nden mezun olmuş yükseköğrenimin tüm öğrenci adaylarının girebileceği uluslararası burslu üniversite eğitimi için son başvuru tarihinin 29 Haziran olduğu açıklandı.
  GAÜ’de yüksek öğrenim hakkı kazanacak öğrenci adayları, eğitimlerine yurtdışı kampüslerde ... [Devamı]

 • Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu, uluslararası ve son teknoloji uygulama alanları ve simülatörleri ile geleceğin kaptan adaylarını bünyesine davet ediyor.
  GAÜ Denizcilik ve Ulaştırma Yüksek Okulu Müdürü Dr. Bayram Ali Tavlayan, GAÜ’nün ... [Devamı]

 • İhlas Vakfına bağlı Bahçelievler ve Mecidiyeköy Erkek Öğrenci Yurtlarında kalan üniversiteden mezun olacak 81 öğrenci için mezuniyet programı düzenlendi.
  Yurt içi ve yurt dışında 43 yıldır birçok hizmete imza atan İhlas Vakfı, Bahçelievler ve Mecidiyeköy ... [Devamı]

 • İnönü Üniversitesinden 2016-2017 akademik yılında mezun olan öğrenciler düzenlenen törenle diplomalarını aldı. Öğrenciler mezuniyet coşkusunu doyasıya yaşadı.
  İnönü Üniversitesi 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni İnönü Üniversitesi Stadyumunda yapıldı. 8 bin 500 öğrencinin mezun olduğu törende ... [Devamı]

 • Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2017-ALES/LYS/KPSS/Adalet Bakanlığı Sınavları "Geç Başvuru Günleri" hakkında duyuru yaptı.
  ÖSYM, 2017-ALES/LYS/KPSS/Adalet Bakanlığı Sınavları Geç Başvuru Günleri hakkında resmi twitter hesabı üzerinden duyuru yaptı. Açıklamada, "Merkezimizce basılı ortamda yapılan ... [Devamı]

 • KPSS Genel Kültür-Yetenek Sınavı, saat 10.00’da başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), adayları sınavın başlama saatinden 15 dakika önce sınav binalarında olmaları konusunda uyardı.
  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), saat 10.00’da ... [Devamı]