(Düzeltme)

AK Parti Döşemealtı İlçe Başkanı Yusuf Mayıslar, yeniden aday olmayacağını açıkladı.
AK Partide Döşemealtı ilçe Başkanı Yusuf Mayıslar, 4. Olağan Kongrede olmayacağını açıkladı. 2002 yılından bugüne kadar yönetimlerde görev aldığını, 2009’da Döşemealtı İl Genel Meclis...

AK Parti Döşemealtı İlçe Başkanı Yusuf Mayıslar, yeniden aday olmayacağını açıkladı.
AK Partide Döşemealtı ilçe Başkanı Yusuf Mayıslar, 4. Olağan Kongrede olmayacağını açıkladı. 2002 yılından bugüne kadar yönetimlerde görev aldığını, 2009’da Döşemealtı İl Genel Meclis üyesi olduğunu hatırlatan Mayıslar, “İl Genel Meclis Üyeliği ve İlçe Başkanlığı görevini 2014 yılına kadar beraber üstlendim. 2009 yılında başladığım ilçe başkanlığı görevim sona eriyor. Ekim’in 15’inde yapılacak 4. Olağan Kongrede görevimi yeni arkadaşlarıma devredeceğim” dedi.

“3 dönem kuralı gereği aday olmayacak”
Parti tüzüğü gereği 3 dönem kuralından dolayı ilçe başkanlığı görevinin sona ereceğini kaydeden Mayıslar, "Partimizin kuruluşundan bugüne her dönem ülkemiz için önemli adımlar atılmış, tüm teşkilatlarımız her zaman büyüyen Türkiye için elinden geleni yapmış ve bugünün büyük Türkiye’sini inşa etmiştir. Bu kutlu yürüyüşümüzün mimarı olan, beni bu göreve layık gören başta Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Başbakanımız Binali Yıldırım’a bana böylesine bir onuru yaşattıkları için şükran borçluyum. Milletimize hizmet yolunda bana bu fırsatı verdiklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ben yeni kongre sürecinde il ve ilçe başkanlıklarımızla yaptığımız değerlendirmeler ile yeni dönemde aday olmayacağımı kamuoyu ile paylaşmak isterim” dedi.
Asla partisinden kopmayacağını belirten Mayıslar, “Partimizin verdiği her vazifeyi bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada üstleneceğimi belirtmek isterim. İnşallah bu kongre sürecinde yeni arkadaşlarımıza bu hizmet bayrağını devredeceğim. Her zaman olduğu gibi inşallah kongrelerimizi birlik ve beraberlik içerisinde AK Partimize yakışır şekilde gerçekleştireceğiz. Bundan sonra partimiz içinde ilk görevim yeni başkanımıza en büyük desteği vermek olacaktır."
İlgili Haberler