14.01.2018 10:14:31 DIŞ HABER GENEL NEW JERSEY

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan ABD’deki camilere ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ABD’nin New Jersey eyaletinde hizmet veren camileri ziyaret etti.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, bir dizi program kapsamında gittiği ABD’de, Washington ziyaretini tamamlayarak New Jersey eyaletine geçerek geçti. Erbaş, New Jersey’de faaliyet gösteren Murat ve Selimiye camilerine ziyaretler gerçekleştirdi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Selimiye Camisi’ne gelişinde Dernek Başkanı Yener Hendenoğlu ve Yönetim Kurulu yetkilileri tarafından karşılandı. Erbaş, Selimiye Cami’nde din dersi eğitimi alan çocuklarla yakından ilgilenerek Camii imamı İbrahim hoca ve dernek yetkililerine teşekkür etti.
ABD’nin New Jersey eyaletinde faaliyet gösteren Burlington County Selimiye Camii Derneği tarafından projesi tamamlanarak yeri de satın alınan ve 7 milyon dolara mal olması beklenilen dört minareli caminin yapılacağı alanda incelemelerde bulunarak, Dernek Başkanı Yener Hendenoğlu ve yöneticilerinden bilgi alan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Türk toplumu ve iş adamlarıyla da bir araya gelerek beraberindeki heyetle birlikte onuruna verilen yemeğe katıldı.
Erbaş, Burlington County Selimiye Camii Derneği tarafından projesi hazırlanarak yeri tahsil edilen 4 minareli caminin inşa edilmesi için gerekli çalışmaların başlatılacağını söyledi. Dernek Başkanı Yener Hendenoğlu yaptığı açıklamada, “Bizleri ziyaret ederek onurlandıran ve verdiği desteklerden dolayı Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş’a teşekkür ederiz” diyerek ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, New Jersey eyaletinde Murat ve Burlington County Selimiye camilerine yaptığı ziyareti tamamlayarak akşam saatlerinde ziyaret kapsamında New York hareket ettiği belirtildi. Erbaş’a ABD ziyaretinde Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Selim Argun ve Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu da eşlik ediyor.

Son Haberler

Bursa’da çizgi romanın tek adresi

14.01.2018 10:09:12 ULUSAL HABER GENEL BURSA

Bursa’nın tek çizgi roman dükkanı Çizman, teknolojiye rağmen 7’den 70’e müşterilerini ağırlamaya devam ediyor.
Pirinç Han’da 15 yıldır [...]

Cam sanatına gönül verdi, mesleğini değiştirdi

Asıl mesleği mühendislik olan Cem Kılıç, hobi olarak yaptığı cam sanatını asıl mesleğine dönüştürdü.
Cam antik çağlardan günümüze [...]

Van’da 18 bin 535 paket kaçak sigara ele geçirildi

14.01.2018 10:18:39 YEREL HABER ASAYİŞ VAN

Van’da jandarma ekiplerince yapılan operasyonlarda 18 bin 535 paket kaçak sigara ele geçirildi.
Van Valiliğinden yapılan açıklamada, İl [...]

Google Arama

16:46:02Eğitim-Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Çoban: "Eğitimde kalıcı çözümler gerek"

Eğitim-Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban, 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk döneminin günübirlik çözümler nedeniyle eğitim çalışanları [...]

18.01.2018 EĞİTİM ANTALYA

16:41:54Ağrı’da trafik kazası: 1 yaralı

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde bir tır, yol kenarında duran arkadan tıra çarptı. Kazada 1 kişi yaralandı.
Edinilen bilgiye göre, [...]

18.01.2018 ASAYİŞ AĞRI

16:36:42Gazilerden sınırdaki askere moral

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adana Şubesi yöneticileri, Cilvegözü Sınır Karakolu’nda görev yapan askerlere moral ziyaretinde bulundu.
Türkiye Muharip [...]

18.01.2018 GENEL HATAY