Çukurova’dan tarihi halk arenası
13.01.2018 15:51:50 YEREL HABER GENEL ADANA

Çukurova’dan tarihi halk arenası

Türkiye’nin usta gazetecilerinden Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenasını Adana’nın Çukurova ilçesinde gerçekleştirdi. Yılmaz Özdil’in konuk olarak katıldığı Halk Arenası Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Çarpıcı açıklamalarıyla hem güldüren hem düşündüren Yılmaz Özdil’i katılımcılar dikkatle dinledi.
Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezine binlerce vatandaşın akın ettiği programa; CHP Adana Milletvekilleri İbrahim Özdiş, Zülfikar İnönü Tümer, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, CHP ilçe temsilcileri, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve meclis üyeleri de katıldı.
Uğur Dündar’ın sorularını yanıtlayan gazeteci yazar Yılmaz Özdil, Türkiye’nin anayasadan, hukuktan ve demokrasiden uzak kaldığını ifade ederek, bunda pay sahibi olan kişileri çarpıcı örneklerle açıkladı.
Özdil, kendiledinin çırpınırken ’Anayasamıza, demokrasimize sahip çıkalım’ derken HDP’nin, ‘Biz sandığa gitmeyeceğiz’ dediğini hatırlatarak, “Sandığa gitmeyerek ‘Evet’i destekliyordu aslında. Selahattin Demirtaş diyordu ki ‘Evet’ ya da ‘Hayır’ çerçevesine sıkışmayarak, sandığa gitmeyerek, ‘Türkiye’de başka bir umut var boykot ediyoruz’ diyordu. Şimdi başta Selahattin Demirtaş başta olmak üzere HDP’lileri içeri attılar. Şimdi AKP karar verecek HDP’nin başkanı kim olacak. Bir başka isim. Entel ayaklarıyla Murat Belge, referandum kampanyasında Atatürkçülere küfür ediyordu. ‘Kemalizmin yer aldığı cephe sırf hükümete duyduğu nefret nedeniyle Hayır diyor’ diyordu. Şimdi ise ‘Doğrusu ben kandırılmış hissediyorum. Bizim desteklediğimiz uydurma bir Tayyip Erdoğan’mış. Biz aklımızı kullanmıyorduk konu mankeniydik’ diyor” dedi.
Özdil, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özeleştirilerine de değindi. Erdoğan’ın açılım, eğitim, kültür, ekonomi ve daha birçok konuda özeleştiri adı altında aslında AK Parti hükümetinin başarısız olduğunu kabul ettiğini vurgulayan Özdil, “Ergenekon kumpasıyla ilgili özeleştirisinde şahsım başta olmak üzere tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldık diyor. Balyoz kumpasıyla ilgili özeleştirisinde suçluyla suçsuz, gerçekle yalan, doğruyla yanlış aynı kefeye koyuldu. Şahsım başta olmak üzere kandırıldık diyor. Yine 17-25’le ilgili özeleştirisinde iyi niyetimizin kurbanı olduk diyor. Ekonomiyle ilgili krizler karşısında şaşırdığımı ifade etmeliyim diyor. O zaman 15 senede siz ne yaptınız, neyi başardınız. Sanki ülkeyi Müjdat ağabey yönetiyor” ifadelerini kullandı.
Konuşmasında Türkiye’nin her alanda git gide kötüye gittiğini savunan Özdil, “Metehan’dan bu yana 2200 yıllık ordu ilk defa bu dönemde bozuldu. Emniyet teşkilatını Arka Sokaklar dizisi sanıyorlar. Kendilerine, ’Usta Devlet’ diyorlar ama ekonomi, eğitim, küresel barış, yaşam memnuniyeti, basın özgürlüğü, kadın erkek eşitliğinde ne durumda olduğumuz ortada. Basın özgürlüğünde dünyanın kara listesindeyiz. Yaşam memnuniyetinde bizden daha memnuniyetsiz ülke yok. Memlekette huzur diye bir şey kalmadı. Avrupa’da kadınları en çok öldüren ülke sıralamasında birinci, tecavüzde dünyada üçüncüyüz. İşçi sömürüsünde zirvede, insan ticaretinde transit ülkeyiz. Bunlardan daha utanç verici ne olabilir” şeklinde konuştu.
Vatandaştan Soner Çetin’e teşekkür
3 saat süren programın bitiminde Halk Arenasını Çukurova’da yapan Uğur Dündar ve konuk Yılmaz Özdil’e teşekkür eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Dündar ve Özdil’e birer plaket ve çiçek verdi. Vatandaşlar etkinlikten dolayı Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e teşekkür ettiler.

Son Haberler

Cücenoğulları Derneği’nden “Bu Vatan Hepimizin” adlı tiyatro gösterisi

13.01.2018 15:53:29 YEREL HABER GENEL ADANA

Adana’nın Kozan İlçesinde Cücenoğulları Sülalesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Belediye Sinema Salonunda “Bu Vatan Hepimizin” [...]

Sebze yüklü kamyon kaza yapan araçlara çarptı: 1 ölü

13.01.2018 15:52:47 ULUSAL HABER ASAYİŞ ŞANLIURFA

ŞANLIURFA (İHA) – Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde kaza nedeniyle yol kenarında duran 5 araca çarparak devrilen sebze yüklü [...]

3 milyon değerinde 11 kilogram ziynet eşyası gasp ettiler, 24 saatte yakalandılar

13.01.2018 15:51:31 ULUSAL HABER ASAYİŞ İSTANBUL

İstanbul’dan Anadolu’nun çeşitli kentlerine 3 milyon lira değerinde işlenmiş altın ve pırlanta götürmek için yola çıkan aracın [...]

Google Arama

22:05:21Oto hırsızları Kırşehir polisinin takibi ile Adana’da yakalandı

Kırşehir’de polisin teknik takip yaptığı oto hırsızları Adana polisi ile yapılan işbirliği sonucu yakalandı.
Kırşehir’de polis tarafından cezaevi [...]

19.01.2018 ASAYİŞ KIRŞEHİR

22:00:21Zehir taciri, suç ortağını da ele verdi

Muğla’nın Yatağan ilçesinde uyuşturucu ticareti yaptığı iddia edilen 2 zanlı, polis ekiplerinin istihbari çalışması sonucu yakalanarak çıkarıldıkları [...]

19.01.2018 ASAYİŞ MUĞLA

22:00:30Süper Lig: Kasımpaşa: 3 - Alanyaspor: 2 (Maç sonucu)

Süper Lig’in 18. haftasında Kasımpaşa, sahasında karşılaştığı Alanyaspor‘u 3-2 mağlup etti.

Maçtan dakikalar (İkinci yarı)
64. dakikada ceza sahası [...]

19.01.2018 SPOR İSTANBUL