Çınar’da kız çocukları için seferberlik
14.01.2018 15:36:11 YEREL HABER EĞİTİM DİYARBAKIR

Çınar’da kız çocukları için seferberlik

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde kız çocukların okula kazandırılması için seferberlik başlatıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kalkınma Bakanlığının desteğiyle yürüttüğü proje sayesinde, kırtasiye, giyim ve eğitime yönelik tüm ihtiyaçları karşılanan öğrencilerin okula devamını sağlıyor.
Çınar Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü Kalkınma Bakanlığının desteklediği, “Kızlar Sodesle Engelleri Aşarak okullaşıyor” projesi kapsamında kırsal bölgelerde kız çocukları başta olmak üzere devamsız tüm öğrencilere fırsat ve imkan eşitliği sunularak okula kazandırma seferberliği başlatıldı. Projenin yürütücülüğünü üstlenen Çınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aziz İde, kurduğu ikna ekibi ile birlikte kırsal bölgelerde evleri dolaşarak çeşitli nedenlerle okula devam etmeyen tüm öğrencileri, hayallerini süsleyen okullarına kavuşturuyor. Çocuklarını okula göndermeyen ailelerle birebir görüşme imkanı bulan İde ve ekibi, ikna çalışmaları neticesinde özellikle kız çocuklarının eğitime katılmasını sağlamak amacıyla ziyaret faaliyetlerini yürütüyor. Okula devamı sağlanan tüm öğrencilerin kırtasiye, giyim ve eğitime yönelik tüm ihtiyaçları SODES projesi kapsamında karşılanıyor.
21 bin 876 öğrenicinin eğitim gördüğü ilçede 14 bin 982 öğrenci kırsalda bulunan okullara devam ediyor. Kırsal kesimin çok yoğun olması nedeniyle özellikle mevsimlik tarım işçiliğinden kaynaklı devamsızlıklar yaşandığından okula devam edemeyen öğrencilere projenin tüm imkanları sunuluyor. Bu sayede bir ay kısa bir süreçte 32’ye yakın öğrencinin okula devamı sağlandı.
Projenin imkanları kullanmanın yanında en büyük desteği İlçe Kaymamı Selami Kaya’dan gördüğünü belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aziz İde, “İlçe Kaymakamı Selami Kaya’nın müdürlüğümüzden desteklerini esirgemediğini, söz konusu eğitim olunca kaymakamlığın tüm imkanlarını seferber etti. Köy ziyaretlerine bizzat ilçe kaymakamı da katılarak çalışmaları yerinde görüyor ve takip ettiğini belirtti. Bunun yanında başarıya giden yolun eğitimin tüm bileşenlerinin oluşturduğu unsurların kendilerine düşen görevleri yerine getirmekten geçiyor. Bu anlamda okul idareci ve öğretmenleri okulda kurdukları ikna ekipleriyle sürekli çalışmalara katılıyor” dedi.

Son Haberler

Alanyaspor Kasımpaşa maçı hazırlıklarına başladı

14.01.2018 15:32:29 ULUSAL HABER SPOR ANTALYA

Aytemiz Alanyaspor, Süper Ligin ikinci yarısının ilk haftasında mücadele edeceği Kasımpaşa maçının hazırlıklarına başladı.
Devre arası kampını cuma [...]

Çanakkale 4.1’le sallandı

14.01.2018 15:36:18 ULUSAL HABER GENEL ÇANAKKALE

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi açıklarında 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat [...]

Başkan Yanılmaz;"Şehrin gelişip güzelleşmesinde Cumhurbaşkanımızın payı büyüktür"

14.01.2018 15:46:34 YEREL HABER GENEL ELAZIĞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığ’a her gelişinde şehrin daha çok güzelleştiğini gördüğünü belirtmesinin oldukça önemli olduğuna değinen [...]

Google Arama

BURSA 01:09:02

22:20:06Suudi Arabistan İsrail’i kınadı

Suudi Arabistan, İsrail’in Batı Şeria’da yasadışı yerleşimlerini genişletme planlarını kınadı.
Suudi Arabistan, Kral Salman bin Abdul-Aziz başkanlığında Riyad’da [...]

16.01.2018 POLİTİKA RİYAD

22:11:34Muradiye’de 5 suçtan yakalama kararı bulunan şahıs, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı

Van’ın Muradiye ilçesinde 5 ayrı suçtan yakalama kararı bulunan şahsın, çıkarıldığı adli makamlarca serbest bırakıldığı belirtildi.
Van İl [...]

16.01.2018 ASAYİŞ VAN

22:08:52Eurocup: Galatasaray Odeabank: 86 - Herbalife Gran Canaria: 108

Galatasaray Odeabank, Eurocup 3. haftasında evinde karşılaştığı İspanyol ekibi Herbalife Gran Canaria’ya 108-86’lık skorla mağlup oldu ve [...]

16.01.2018 SPOR İSTANBUL