BYEGM Erzincan İl Müdürlüğü Kuruldu
13.01.2018 14:49:12 YEREL HABER GENEL ERZİNCAN

BYEGM Erzincan İl Müdürlüğü Kuruldu

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatında Erzincan İl Müdürlüğü kuruldu.
Resmi Gazetede 11 Ocak 2018 tarihli yayımlanan karar ile Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatında Erzincan İl Müdürlüğü kuruldu.
Konu hakkında yazılı açıklama yapan Erzincan Milletvekili Av. Serkan Bayram, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün 18. İl Müdürlüğü olacak olan Erzincan İl Müdürlüğünün, Erzincan halkına hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.
Milletvekili Bayram açıklamasında; “Dünya genelinde doğru bir Türkiye algısının oluşturulması hedefiyle merkez teşkilatı, 17 il müdürlüğü ve yurtdışındaki 39 basın müşavirliği/ataşeliği ile çalışmalarını sürdüren BYEGM, aynı zamanda yerli ve yabancı basın mensuplarının işlerini daha kolay ve özgürce yapabilmeleri için pek çok faaliyeti aynı anda yürütüyor. Yabancı gazetecilerin akreditasyonu, sarı basın kartı düzenlemesi, mihmandarlık hizmetleri ile hizmet damgalı (gri) pasaport işlemleri Genel Müdürlük tarafından gerçekleştiriliyor.
Güçlü bir yerel medyanın, güçlü bir demokrasinin anahtarı olacağının bilinciyle BYEGM, yerel medyanın güçlendirilmesi için eğitim seminerleri, bilgilendirme toplantıları, gazeteci değişim programları ve basın özendirme yarışmaları düzenleniyor.
İletişim teknolojilerinde yaşanan baş döndürücü gelişmeleri yakından takip eden BYEGM, basınımızın “Yeni Medya” düzenine entegrasyonu için yeni metot ve yaklaşımlar geliştiriyor. Geleneksel medyanın geleceği yakalayabilmesi ve gücünü koruyabilmesi için web ve mobil tabanlı uygulamalar ile sosyal medya alanlarındaki yeni fırsatları araştıran Müdürlük, eğitim ve bilgilendirme toplantılarıyla gerek basın gerekse kamu aktörlerine danışmanlık hizmeti veriyor.
Basın Yayın ve Enformasyon Erzincan İl Müdürlüğünün kurulmasında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Erzincan’ın evladı Başbakanımız Binali Yıldırım’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Son Haberler

Başkan Başsoy Gazetecileri unutmadı

13.01.2018 14:50:30 YEREL HABER GENEL ERZİNCAN

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Başkan Başsoy, Gazeteciler Cemiyeti [...]

Sera yatırımları devam ediyor

13.01.2018 14:49:37 YEREL HABER ÇEVRE ERZİNCAN

Son yıllarda Erzincan’da gelişmeye başlayan seracılık sektöründe yatırımlar devam ediyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan [...]

Emet’te Abdullah Ünal yeniden seçildi

13.01.2018 14:48:49 YEREL HABER GENEL KÜTAHYA

Kütahya’nın Emet Esnaf Odası Başkanlığı’na tekrar Abdullah Ünal seçildi.
Kongrede mevcut Başkan Abdullah Ünal 130, Tahsin Dağdeviren 98, [...]

Google Arama

22:08:46Van’da karla mücadele

Van-Bahçesaray yolunda etkili olan fırtına ile birlikte düşen çığla kapanan yolda karayolları ekiplerinin çalışması devam ediyor.
Van-Bahçesaray yolunda [...]

19.01.2018 GENEL VAN

22:08:55Hakan Çavuşoğlu: “Bu duruma müdahale etmezsek tarih bizi yargılar”

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, bugün Afrin’den ortaya çıkan durumun Türkiye’nin beka ve varoluş sorunu olduğunu ifade ederek, [...]

19.01.2018 POLİTİKA BURSA

22:05:21Oto hırsızları Kırşehir polisinin takibi ile Adana’da yakalandı

Kırşehir’de polisin teknik takip yaptığı oto hırsızları Adana polisi ile yapılan işbirliği sonucu yakalandı.
Kırşehir’de polis tarafından cezaevi [...]

19.01.2018 ASAYİŞ KIRŞEHİR