Bürme köyündeki kayıp ailenin ağabeyi konuştu: “Olayın tam olarak çözüldüğüne inanmıyorum”
09.01.2018 18:55:41 ULUSAL HABER ASAYİŞ KASTAMONU

Bürme köyündeki kayıp ailenin ağabeyi konuştu: “Olayın tam olarak çözüldüğüne inanmıyorum”

Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığının açıklamasının ardından konuşan Fazıl Çataloğlu’nun abisi Emin Çataloğlu, olayın tam olarak çözüldüğüne inanmadığını belirterek, kayıp hayvanların da bulunmasını istedi.
Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı, Kastamonu’nun Bürme köyünde 29 Kasım’da çıkan yangın sonrasında 41 gündür kayıp 5 kişilik Çataloğlu Ailesi’nin hayvan hırsızlığı esnasında çıkan arbede öldürüldükten sonra aynı evde yakılarak cesetlerin yok edilmeye çalışıldığını açıkladı. Bu açıklamanın ardından değerlendirmede bulunan Fazıl Çataloğlu’nun ağebeyi Emin Çataloğlu, kardeşinin 5 nüfusuyla birlikte yok edildiğini ifade ederek, “Bir sürü hayvanları vardı, bu hayvanlar da yok edildi. Kendinin ne olduğu belirli olmadığı yakıldı, deniliyor ama o zaman hayvanlar ne oldu, nereye götürüldü? Bu işin tam köküne varıncaya kadar çözüldüğüne hiç inanamıyorum. Mademki kendileri yakılmış, yok edilmiş, o zaman hayvanlar ne oldu, nereye götürüldü? Bunları illaki bulmaları gerekiyor. Ben hayvan peşinde değilim ama kendilerine de ne olduğu bu sefer meçhul olmuş oluyor” dedi.
“Yangın yerinde saçlarla ve yanmamış battaniye bulduk”
Yangın yerinde kendilerinin de en azından bir tane ceset çıktığını tahmin ettiklerini anlatan Emin Çataloğlu, “Çünkü saç bulduk biz orada, battaniye vardı. Battaniye yanmamış, Fazıl Çataloğlu’nun eşinin de saçları oradaydı. Onun saçları olduğunu tahmin ettik. Hiç de cenaze olmadığı, olunca ben doğrusu bir türlü tahmin edinemiyorum. Bunların en azından üç kişiden daha fazla olduğunu düşünüyorum. Üç kişiyle de bu işin yapıldığını sanmıyorum. Hayvan çalarken olsaydı Fazıl, bunların bir iki tanesini orada bırakırdı. Bu kadar kendisine şey ettirmezdi. Ama eve çıkıp iyilikle konuşup oturdularsa, ardından yaptılarsa onu bilemem. Yoksa dışarıdan hayvan çalarken olsaydı Fazıl, bunların en azından bir iki tanesini orada hallederdi. Adamın üzerinde silahı vardı. Onun için inanamıyorum ben, tam çözüldüğüne inanamıyorum, bir türlü inanamıyorum. Devlet büyüklerimize sesleniyorum, Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, İçişleri Bakanımızın bu işle ilgilenmesini temenni ediyorum” diye konuştu.
“Olayın olduğu geceden iki gün önce Fazıl’a misafirliğe gelmişler”
Cinayeti işlediği ileri sürülen Ali Ş. ile Fazıl Çataloğlu’nun birbirlerine misafirliğe gelip gittiklerini söyleyen Emin Çataloğlu, şöyle konuştu: “Hatta olayın olduğu geceden 1-2 gece öncesi Ali Ş. çay içmeye geliyoruz, diye misafirliğe gelmişler. Evde oturmuşlar, bir süre sonra gitmişler. Köyler birbirlerine yakın. Birbirlerine misafirliğe gelip gidiyorlarmış. Bu bakımdan bunlar en azından eve misafirliğe gelip samimiyetle yaklaşmışlardır. Yoksa ki hayvan çalarken, bu işi yaptıklarına inanmıyorum ben. Hayvan çalarken olsaydı Fazıl, onların bir ikisini orada bırakırdı”

Son Haberler

Avcılar polisinden uyuşturucu operasyonu: 2 gözaltı

09.01.2018 18:49:36 ULUSAL HABER ASAYİŞ İSTANBUL

Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, düzenlediği operasyonda aralarında kokain, esrar, eroin, uyuşturucu hap ve [...]

Yunanistan’a kaçmaya çalışan FETÖ üyeleri yakalandı

09.01.2018 18:47:58 ULUSAL HABER ASAYİŞ MUĞLA

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğu iddiasıyla aranan ve Yunanistan’ın Rodos Adası’na kaçmaya çalışırken [...]

Ramazan Toptaş güven tazeledi

09.01.2018 18:55:27 YEREL HABER GENEL MALATYA

Malatya Berberler ve Kuaförler Odasında yapılan genel kurul ile Ramazan Toptaş yeniden oda başkanlığına seçildi.
Malatya Öğretmen Evinde [...]

Google Arama

07:34:07İstanbul’da çete operasyonu

İstanbul’da şafak vakti çete operasyonu yapıldı. Birçok adrese giren ekipler şüphelileri gözaltına aldı.
İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube [...]

20.01.2018 ASAYİŞ İSTANBUL

07:14:53Eskişehir’de trafik kazası; 13 ölü 42 yaralı

Eskişehir’de meydana gelen trafik kazasında 13 kişi hayatını kaybederken, 42 kişi de yaralandı.
Kaza, Eskişehir-Bursa karayolunun 3. kilometresinde [...]

20.01.2018 ASAYİŞ ESKİŞEHİR

07:05:12Kontrolden çıkan araç taklalar attı, o anlar sürücü kamerasına yansıdı, kazada 1 kişi feci şekilde can verdi

Bursa’da kontrolden çıkarak taklalar atan aracın sürücüsü feci şekilde can verdi, o anlar ise başka bir aracın [...]

20.01.2018 ASAYİŞ BURSA