13.01.2018 18:08:28 YEREL HABER GENEL VAN

"Bunlar silah satmak için savaş, para kazanmak için ekonomik darbe, ilaçları satmak içinde hastalıklar çıkardı"

Van’ın Edremit Belediyesi tarafından “Milli ve Yerli Türkiye” konulu “Sıra dışı” konferans düzenlendi.
Edremit ilçesinde bulunan bir okulun konferans salonunda gerçekleştirilen “Milli ve Yerli Türkiye” konulu konferans, gazeteci yazar Turgay Güler ve Tarihçi Prof. Dr. Mehmet Çelik’in katılımıyla gerçekleştirildi. Programda bir konuşma yapan Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, uzun zamandan bu yana televizyon programlarında hak davayı anlatan gazeteci yazar Güler ve Tarihçi Prof. Dr. Çelik’i ilçe halkıyla buluşturduklarını ifade etti. Belediye Başkan Vekili Çiçekli, “Beni kaymakam ne de bir belediye başkanı olarak görün, ben bu ümmetin bir ferdiyim. Hak ile batıl savaşının farkındayız değil mi? Her birimiz hayata farklı bakışlarda ve farklı pencerelerden bakıyoruz. Ya haksınız ya da batılsınız, ya doğrusunuz ya yanlışsınız, ya yerlisiniz ya yabancısınız. Ya bu milletin adamısınız ya da Amerika’nın, FETÖ’nün kuklasısınız. O yüzden bu mücadeleyi yürütüyoruz. Allah rızası için bu yolda hep birlikte yürüyelim diye gayret gösteriyoruz. Uzun zamandır hak davayı anlatanlarla bugün sizlerle buluşturmak istedik” dedi.
“Dünyada yüz yılını tamamlamayan devletler, yok olma sürecine girdi”
Gazeteci yazar Turgay Güler ise dünyaya 5 büyük gücün hakim olduğunu ve bunların ülkemiz ile İslam dünyasında çeşitli oyunlar oynadığını belirterek, dünyadaki bütün zenginlikleri bu devletlerin yönettiğini söyledi. Güler, "Bu devletler kendilerini dünyanın ağaları olarak görüyor. Bunlar silah satmak için savaş, para kazanmak için ekonomik darbe, ilaçları satmak içinde hastalıklar çıkarmıştır. PKK, DAEŞ gibi terör örgütleri de bunların paralı askeridir. Dünyada yüz yılını tamamlamayan devletler, yok olma sürecine girdi. Bu devletler Suriye, Irak, Libya, Ukrayna, Yemen gibi ülkeler yüzyıllarını tamamlamadan hepsi de paramparça oldu. 2013 yılında ülkemizi de bu şekilde paramparça etmek istediler. Gezi olaylarıyla başlayan süreç, ülkemizde ayaklanma ve Türkiye’nin işini bitirilmesi amaçlanmıştı. Aynı süreç 17-25 Aralık süreçleri, 6-8 Ekim Kobani Olayları ve son olarak da 15 Temmuz’da sürdürmeye çalıştılar ama başarıyı asla yakalayamadılar” ifadelerini kullandı.
Tarihçi Prof. Dr. Çelik’in konuşmasıyla devam eden konferans, Belediye Başkan Vekili Çiçekli’nin konuşmacılara plaket taktimi ile son buldu.

Son Haberler

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya: “2018 yılı içerisinde 5 bin engelli vatandaşımızı kamuda istihdam edeceğiz”

13.01.2018 18:03:55 ULUSAL HABER GENEL KOCAELİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, “İnşallah 2018 yılı içerisinde 5 bin engelli vatandaşımızı [...]

AK Parti Çankırı İl Danışma Meclisi Toplantısı

13.01.2018 18:01:03 YEREL HABER POLİTİKA ÇANKIRI

AK Parti Çankırı İl Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantının açılış konuşmasını AK Çankırı İl Başkanı Celal Kaman yaptı. [...]

Liseler geçişte uygulanacak yeni sınav sistemi Kızılcahamam’da anlatıldı

13.01.2018 18:07:05 YEREL HABER EĞİTİM ANKARA

Kızılcahamam Rehberlik ve Araştırma Merkezi öğretmenleri, ilçe sınırları içerisinde bulunan 8. sınıf öğrencileri ile velilerini liselere geçişte [...]

Google Arama

12:05:19Uludağ’da Berkay rüzgarı

Türkiye’nin en büyük kış ve gençlik festivali ’Whitefest’te konser veren Berkay, söylediği şarkılarla hayranlarına unutulmaz anlar yaşattı.
Kış [...]

18.01.2018 MAGAZİN BURSA

12:09:59Antalya’da uyuşturucu operasyonu: 8 gözaltı

Antalya’nın Konyaaltı ve Muratpaşa ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 8 şüpheli gözaltına alındı.
Antalya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele [...]

18.01.2018 ASAYİŞ ANTALYA

11:49:52Avrupa otomobil pazari 2017 yılında yüzde 3,3 arttı

ODD verilerine göre; Avrupa otomobil pazarı 2017 yılında yüzde 3,3 arttı.
Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD), 2017 yılı Aralık [...]

18.01.2018 EKONOMİ İSTANBUL