Biga Meslek Yüksekokulu Akademik Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi
12.01.2018 10:18:07 YEREL HABER GENEL ÇANAKKALE

Biga Meslek Yüksekokulu Akademik Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi

Çanakkale’nin Biga ilçesinde, Biga Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Güz Yarıyılı Akademik Genel Kurul Toplantısı, Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Suat Uğur ve akademik personelin katılımıyla gerçekleştirildi.
Akademik personelin katılımı ile gerçekleşen kahvaltı etkinliğinin ardından geçilen toplantı, Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Suat Uğur’un açılış konuşmasıyla başladı. Müdür Doç. Dr. Suat Uğur konuşmasında güz yarıyılında gerçekleştirilen çalışmalar ve önümüzdeki bahar döneminde yapılması planlanan faaliyetler hakkında bilgi verdi. Doç. Dr. Uğur, ’’Bildiğiniz gibi YÖK, ön lisans programlarına kayıtlarda sınavsız sistemi iptal ederek sınavlı sisteme geçmiştir. Bu durum ülkemizin tüm Meslek Yüksekokulllarında olduğu gibi okulumuza yerleşen öğrenci sayılarında önemli ölçüde azalmaya neden olmuştur. Bizler, akademik personel olarak ilgili alanlarımızda yerel dinamikler ile ortak çalışmalar yapmalıyız. Ayrıca sanayi- üniversite işbirliği içerisinde projeler geliştirmeliyiz. Böylece inşaatı devam eden ve bu yıl içerisinde taşınılması planlanan Ağaköy’de bulunan yerleşkemizdeki atölye, laboravatuar gibi eksikliklerin giderilmesine katkı sağlanabilir. 2018-2019 Eğitim-öğretim yılında özel üniversitelerde olduğu gibi, tüm programlarımız kendi tanıtımlarını en iyi şekilde yapmaları gerekmektedir. Okul yönetimi olarak her türlü desteğe hazırız’’ dedi. 2018 yılının Troya Yılı olduğunu da hatırlatan Uğur, "Öğretim elemanlarımızın konu ile ilgili katkılarını bekliyoruz’’ şeklinde komuştu.
Daha sonra Müdür Yardımcısı Öğr.Gör. Ertuğrul Bilgücü, bahar yarıyılı ders paylaşımları, ders programlarının ve AKTS kredilerinin güncellenmesi konularında bilgi sundu.
Toplantıda ayrıca Müdür Yardımcısı Öğr.Gör. Bahaddin Zayim, sınav yönetmeliğindeki değişiklikler, yeni staj yönergesi ve kalite güvencesi kapsamında yapılması gerekenler hakkında akademik personele bilgi verdi.

Son Haberler

Fındığa TSK dopingi

12.01.2018 10:29:21 ULUSAL HABER EKONOMİ ORDU

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) fındık ihtiyacının Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından karşılanacak olması, en çok fındık üreten [...]

Çanakkale’de fuhuş operasyonunda 6 tutuklama

12.01.2018 10:23:30 ULUSAL HABER ASAYİŞ ÇANAKKALE

Çanakkale’nin Gökçeada İlçesinde gerçekleştirilen fuhuş operasyonunda 6 kişi tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre, Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yabancı [...]

İl Sağlık Müdürü Benli Görme Engelli personelle bir araya geldi

12.01.2018 10:03:39 YEREL HABER GENEL KAYSERİ

İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Ramazan Benli 7-14 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen Görme Engelliler Haftası [...]

Google Arama

07:34:07İstanbul’da çete operasyonu

İstanbul’da şafak vakti çete operasyonu yapıldı. Birçok adrese giren ekipler şüphelileri gözaltına aldı.
İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube [...]

20.01.2018 ASAYİŞ İSTANBUL

07:14:53Eskişehir’de trafik kazası; 13 ölü 42 yaralı

Eskişehir’de meydana gelen trafik kazasında 13 kişi hayatını kaybederken, 42 kişi de yaralandı.
Kaza, Eskişehir-Bursa karayolunun 3. kilometresinde [...]

20.01.2018 ASAYİŞ ESKİŞEHİR

07:05:12Kontrolden çıkan araç taklalar attı, o anlar sürücü kamerasına yansıdı, kazada 1 kişi feci şekilde can verdi

Bursa’da kontrolden çıkarak taklalar atan aracın sürücüsü feci şekilde can verdi, o anlar ise başka bir aracın [...]

20.01.2018 ASAYİŞ BURSA