13.01.2018 18:30:07 GENEL İSTANBUL

Beyoğlu’nda Mecra Kültür ve Düşünce Derneği hizmete açıldı

Beyoğlu’nda gençlerin kafe ortamında kitaplarla iç içe bulunabileceği bir ortam olarak tasarlanan, ‘Mecra Kültür ve Düşünce Derneği’nin düzenlenen törenle açıldı.
Beyoğlu’nda gençlerin kafe ortamında kitaplarla iç içe bulunabileceği bir ortam olarak tasarlanan ‘Mecra Kültür ve Düşünce Derneği düzenlenen törenle açıldı. Yaşanmış Özgür Kitaplar Sergisiyle başlayan törende birbirinden güzel kitaplar ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Açılış törenine AK Parti 22. ve 23. Dönem Milletvekili Gazeteci Yazar Hüseyin Besli, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı ile birlikte çok sayıda davetli katıldı. Açılışı yapılan Mecra Kültür ve Sanat Derneği’nde çok sayıda yerli ve yabancı esere kitapseverlerle buluştu.

’’Kitap bir sığınaktır’’
Açılış etkinliği kapsamında söyleşi gerçekleştiren AK Parti 22. ve 23. Dönem Milletvekili Gazeteci Yazar Hüseyin Besli, ’’Eğer bir medeniyet iddianız varsa, eğer bir dünya iddianız varsa, Müslüman olarak hayırlı bir insan olma düşünceniz varsa, kitabın hayatımızdan eksik olmaması gerekir. Kitap adeta hayatımıza gösterge niteliğindedir. Bireysel olarak baktığımızda da kitap bir sığınaktır, yalnız kalmayı tercih edenlerin dostudur. Yalnız kalanların demiyorum ikisi farklı şeylerdir’’ dedi.

’’Gençlerin kültürel faaliyetlerini arttırmaya yönelik bir ortam’’
Açılış programına katılan Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan ise, ’’Dernek başkanımız ve ekibini tebrik ederim. Bizim burada aklımıza okumak ve faaliyet üretmek düşünceleri geliyor, gelmesi gerekende budur. Dolayısıyla bu iddiayla dernek kavramının amacına uygun bir açılış gerçekleştirdikleri için, derneğin yönetim kurulu başkanını ben tebrik ediyorum. Burada bir kafe ortamının oluşturulması, insanların sosyal ihtiyaçlarını karşılarken kültürel donanımlarını arttırmaya yönelik faaliyetlerde gerçekleştiriliyor. Burasının amacına uygun bir iş olmuş. Burada çeşitli toplantıların icra edilmesi ve düşünürlerimizin getirilmesi, düşüncelerini gençlerle paylaşmaları ve böyle bir kültür hizmetinde bulunmalarını çok anlamlı buluyorum’’ diye konuştu.

Son Haberler

Arda Turan İstanbul’a geldi. Başakşehir’e transfer olan Arda’yı taşıyan uçak Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı.

13.01.2018 18:26:38 SPOR İSTANBUL

IHAAW182638-SPO/13-01-2018 - Arda Turan İstanbul’a geldi. Başakşehir’e transfer olan Arda’yı taşıyan uçak Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı. 13.01.2018 [...]

Başkan Tuğrul güven tazeledi

13.01.2018 18:23:13 POLİTİKA VAN

Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı Olağan Genel Kurul’unda bin 133 oy alan M. Emin Tuğrul güven [...]

Tokatlı şoförler yeniden Başkan Yakar’ı seçti

13.01.2018 18:29:47 GENEL TOKAT

Tokat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı seçimlerinde mevcut başkan Zeki Yakar oy kullanan 429 üyenin 330’unun desteğiyle [...]

Google Arama

Son Haberler