Baro Başkanı Dursun: “Hukukun namusunu ve onurunu savunmakla mükellefiz”
13.01.2018 13:32:15 GENEL KAYSERİ

Baro Başkanı Dursun: “Hukukun namusunu ve onurunu savunmakla mükellefiz”

Kayseri Barosu Başkanı Cavit Dursun, “Hukukun namusunu ve onurunu savunmakla mükellefiz” dedi.

Kayseri Barosu tarafından ‘Son değişikliler çerçevesinde işçilik alacakları hesabı, ölüm ve bedeni zararlarda tazminat hesabı, sigorta hukukundaki son güncel gelişmeler, hukukçu bilirkişinin sistem dışına çıkarılmasının sakıncaları, dava, cevap dilekçesi, rapor inceleme ve itirazda taraf vekillerinin bilmesi gereken asli ve zorunlu hususlar’ konulu konferans düzenlendi.

Kadir Has Kongre Merkezi’nde düzenlenen konferansa, Avukat Harun Özkan ve Göksel Ulusoy, konuşmacı olarak katıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan Baro Başkanı Cavit Dursun, “Bizim duruşumuz, yazdıklarımız ve söylediklerimiz bellidir. Bu konularda gurular söylüyorum ki, Türkiye’de bu konuları bizim kadar sistematik ve planlı bir şekilde gündeme getiren 2’inci bir baro yok. Gördükleri her yerde ‘Harikasınız, mükemmelsiniz, destekliyoruz, yargının gür sesi oldunuz’ diyenlere ‘Buyurun gelin, birlikte söyleyelim’ dediğimizde ‘Biz söyleyemiyoruz, bize KHK var, bize ihraç var’ diyorlar. Aynısı bize de var” ifadelerini kullandı.

Dursun, “Biz hukukun namusunu, onurunu, yargının erkliğini, savunmanın bağımsızlığını savunmakla mükellefiz. Bir bedel ödenmesi gerekiyorsa da, ödemeye de hazırız. Çünkü, 5 bin yıllık hukuk tarihi bedel ödeyerek bugünlere gelmiştir. Bizler bugün bu mesleği ifa edebiliyorsak geçmişte bedel ödeyenler sayesinde bunu yapıyoruz. Bizden sonraki nesillere de hukuk anlayışını, adaleti biz devredeceğiz. Bu yolda bir bedel ödemek gerekiyorsa da, ödemeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Son Haberler

FETÖ ‘Gaybubet Evi’ operasyonunda 4 gözaltı

13.01.2018 13:32:45 ASAYİŞ KIRŞEHİR

Kırşehir’de FETÖ’nün ‘Gaybubet Evi’ne yönelik yapılan operasyonda 4 kişi gözaltına alındı.
Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen operasyon kapsamında FETÖ’nün [...]

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu’dan ’seçim ittifakı’ açıklaması

13.01.2018 13:44:33 POLİTİKA ANKARA

Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "Bu birliktelik yerli ve milli ittifakın, bin [...]

İmam Hatipte sınıflar yarıştı

13.01.2018 13:44:29 EĞİTİM BALIKESİR

Balıkesir İmam Hatip Ortaokulu’nda Bengi Projesi kapsamında düzenlenen bilgi yarışması sonucunda başarılı olan sınıflara ödülleri okul müdürü [...]

Google Arama

Son Haberler