14.01.2018 11:27:10 YEREL HABER GENEL ADANA

ASKİ’den vatandaşlara uyarı

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü Hüseyin Oprukçu, yağmur suyu ızgaralarına çöp ya da herhangi bir atık atmamaları ve mazgalların üzerlerinin çeşitli malzemelerle kapatılmaması konusunda vatandaşları uyardı.
Oprukçu, yaptığı açıklamada, yıl boyunca görev kapsamı dahilindeki her yerde rutin olarak gerçekleştirilen mazgal temizliklerinin öneminin büyük olduğunu belirterek, ’’Mazgallarda biriken yapraklar, çamur ve çeşitli atıklar tıkanıklık oluşmasına sebep oluyor. Vatandaşlarımızın herhangi bir problem yaşamaması için de ekip arkadaşlarımız düzenli olarak mazgalların temizliğini yapıyor. Özellikle aşırı yağışlar başlamadan önce çalışmalarımızı hızlandırıyoruz’’ dedi.
Yağmur suyu hatlarının ve ızgaralarının tıkanmaması için vatandaşlara da büyük görev düştüğünü vurgulayan Oprukçu, yağmur suyu ızgaralarına çöp ya da herhangi bir atık atmamaları ve mazgalların üzerlerinin çeşitli malzemelerle kapatılmaması konusunda uyarıda bulundu.
Çevreye bırakılan her türlü atığın büyük sorun teşkil ettiğini söyleyen Oprukçu, şöyle devam etti:
"Bazı vatandaşlarımız ne yazık ki mazgallara, kanallara atık maddeler bırakarak hatların tıkanmasına neden oluyor. Şiddetli yağışlarda da su tahliyesi çok zorlaşıyor. Aynı zamanda birçok semtte mazgalların üzeri çeşitli materyallerle kapatılıyor. Bu durum, su baskınları için tehdit oluşturmaktadır. Neticede hatların tıkanması ve taşması, vatandaşların sağlığını da olumsuz yönde etkileyebilir. Tüm bu olumsuzlukların önüne geçebilmek için Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü’den de aldığımız güçle gece gündüz çalışıyoruz. Bu hususta değerli Adanalılara da önemli bir görev düştüğünü hatırlatıyor ve onları duyarlı davranmaya çağırıyorum. Lütfen, çeşitli atıkları atarak mazgalları tıkamayalım; sokaklarda su birikintisi oluşmasına ve kanalizasyon şebekesinin verimli çalışmasına engel olmayalım."

Son Haberler

Polonya’da kendini yalnız hissedenlere “sarılma salonu”

14.01.2018 11:15:29 DIŞ HABER GENEL VARŞOVA

Polonya’da kendini yalnız hissedenler için açılan “sarılma salonu” saat başı yaklaşık 20 Euro ödeyenlere sarılma hizmeti veriyor.
Polonya’nın [...]

Şehidin yarım bıraktığı mescit tamamlandı

14.01.2018 11:28:42 ULUSAL HABER GENEL SİİRT

Siirt’in Baykan ilçesinde Jandarma Astsubay Üstçavuş Yakup Akdağ’ın yapımına başladığı ancak teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olması nedeniyle [...]

AGC 34 yaşında

14.01.2018 11:27:04 YEREL HABER GENEL ANTALYA

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni, cemiyetin 34. yaşını tamamladığını, yurt içi ve yurt dışında saygın [...]

Google Arama

16:46:02Eğitim-Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Çoban: "Eğitimde kalıcı çözümler gerek"

Eğitim-Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban, 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk döneminin günübirlik çözümler nedeniyle eğitim çalışanları [...]

18.01.2018 EĞİTİM ANTALYA

16:41:54Ağrı’da trafik kazası: 1 yaralı

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde bir tır, yol kenarında duran arkadan tıra çarptı. Kazada 1 kişi yaralandı.
Edinilen bilgiye göre, [...]

18.01.2018 ASAYİŞ AĞRI

16:36:42Gazilerden sınırdaki askere moral

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adana Şubesi yöneticileri, Cilvegözü Sınır Karakolu’nda görev yapan askerlere moral ziyaretinde bulundu.
Türkiye Muharip [...]

18.01.2018 GENEL HATAY