Artuklu belediyesinden tiyatro şöleni
13.01.2018 12:16:01 YEREL HABER KÜLTÜR SANAT MARDİN

Artuklu belediyesinden tiyatro şöleni

Mardin’in Artuklu İlçe Belediyesi yılın ilk ayında kültürel etkinliklere hızlı bir giriş yaptı. Tiyatro etkinlikleriyle vatandaşlarının kültürel ve sanatsal etkinliklerle dolu bir hafta geçirmesini sağlayan Artuklu Belediyesi, kırsal mahallelerde okuyan öğrencilerini de unutmadı.
Tiyatro şöleni kapsamında 1. gün “Beni Affet Anne” isimli tiyatro etkinliğini düzenleyen belediye 3 seans olarak oynanan oyunda 1. seansı ortaokul öğrencileri için, 2. seansı lise öğrenciler için 3 seansı ise tüm vatandaşlar için gösterime sundu. Binlerce kişinin izlediği oyun, vatandaşların beğenisini kazandı. Oyun gösteriminden önce vatandaşlara Artuklu Belediyesi ekipleri tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Şölenin 2. gününde kırsal kesimdeki okullarda okuyan ve birçok sanatsal ve kültürel etkinliğe uzak kalan köy okulları öğrencileri için çocuk tiyatrosu etkinliği düzenleyen belediye, okullarından tiyatro etkinliğinin düzenlendiği Atatürk Kültür Merkezine sorunsuz ve konforlu bir şekilde ulaşmaları için öğrencilerin ulaşımlarını sağladı. Oyundan önce çeşitli ikramlarda bulunan Artuklu Belediyesi ekipleri, öğrencilere unutulmayacak bir gün yaşattı. 2 seans olarak gösterilen “Gülümse Geleceğe” isimli tiyatro oyunu esnasında öğrenciler eğlenceli anlar yaşadı. 12 okul, 600 dolayında öğrencinin izlediği oyun için öğrenciler, Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk’e ve Artuklu Belediyesi ekiplerine teşekkürlerini iletti. Tiyatronun sona ermesinin ardından öğrenciler yine Artuklu Belediyesi tarafından evlerine ulaştırıldı.

“Kültürel ve sanatsal etkinliklerimizi kırsal mahallelere taşıdık”
Konuyla ilgili açıklama yapan Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk; “Kültürel ve sanatsal etkinlikler anlamında Mardin hiç yaşamadığı bir dönem yaşıyor. Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Yaman’ın girişimleriyle Mardin’de bu anlamda güzel şeyler oluyor. Bizler de Artuklu’nun bu konudaki eksikliğini gidermek için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Düzenlediğimiz kültürel ve sanatsal etkinliklerimize kırsal mahallelerimizi de dahil ediyoruz. Böyle güzel etkinliklere katılmanın her bireyin hakkı olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Son Haberler

Van’da 64 hırsızlık ve yankesicilik olaylarıyla ilgili 14 şüpheli tutuklandı

13.01.2018 12:12:45 ULUSAL HABER ASAYİŞ VAN

Van ve ilçelerinde meydana gelen 64 hırsızlık ve yankesicilik olaylarıyla ilgili gözaltına alınan 46 şüpheliden 14’ü tutuklandı.
Van [...]

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da

13.01.2018 12:20:59 ULUSAL HABER POLİTİKA ELAZIĞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Elazığ’a geldi.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 6. Olağan [...]

İş adamı Hayati Öztürk İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş ile bir araya geldi

13.01.2018 12:12:31 YEREL HABER HABERDE İNSAN BİLECİK

İş adamı Hayati Öztürk, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’u makamında ziyaret etti.
Bilecik İl Milli Eğitim [...]

Google Arama

12:31:18Esenler’de Anadolu ezgileri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu, Esenler’de verdiği konserle Anadolu’ya has ezgileri seslendirdi.
Esenler Belediyesi Kültür İşleri [...]

18.01.2018 GENEL İSTANBUL

12:46:58’Tarımda karşılaşılan problemler ve yeni çözüm teknolojileri’

Mersin’de düzenlenen ’Son yıllarda tarımda karşılaşılan problemler ve yeni çözüm teknolojileri’ konulu toplantıda, meyve ve sebzelerdeki kaybın, [...]

18.01.2018 EKONOMİ MERSİN

12:27:33Müdür Durgun’dan öğrencilere tavsiyeler

Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, 2017-2018 eğitim öğretim yılı 1. Dönemini huzuru içinde bitirdiklerini söyledi.
İl [...]

18.01.2018 EĞİTİM HAKKARİ