Adıyaman’da ki işletmeler Çinli turistleri ağırlamak istiyor
13.01.2018 14:55:35 GENEL ADIYAMAN

Adıyaman’da ki işletmeler Çinli turistleri ağırlamak istiyor

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Adıyaman Şube Başkanı Erkan Çakmak, Çinli turistlerin Adıyaman’a getirmek için çalışma içerisinde olduklarını söyledi.
TÜMSİAD Başkanı Erkan Çakmak ve yönetim kurulu üyeleri basın mensuplarıyla bir araya geldi. Erkan Çakmak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarını tebrik ederek, Adıyaman’ın turizmiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
Erkan Çakmak, Türkiye’nin 2018 yılı içerisinde hedefinin 1 milyon Çinli turisti ağırlamak olduğunu belirterek, Adıyaman’ın da bu pastadan pay alması gerektiğinin önemine işaret etti.
Erkan Çakmak, TÜMSİAD olarak Adıyaman’da fuar düzenleyeceklerini ve bu yönde bir çalışmalarının olduğunu söyledi.
Adıyaman’ın kalkınması ve hızlı bir para akışının olması için en kolay yolun turizm olduğunun altını çizen Çakmak, “Yazın Adıyaman’da Çin büyükelçisini misafir etmiştik. Turizmle ilgili olarak 2018 yılının Çin’de Türkiye turizm yılı olarak ilan edildiğini söyledi. Adıyaman’ın Çin’de ki turizm pastasından pay alması gerektiğini düşünüyor. Çinli turistler genellikle kültür turizmi yapıyorlar. Deniz kum güneş onları ilgilendirmiyor. İstanbul, Kapodakya, Çanakkale’de ki Truva atının bulunduğu yere gediyorlar. Bu ringe Adıyaman’ı eklemeliyiz. Adıyaman’a gelecek 15-20 bin civarında turist Adıyaman’da kalkınma etkisi meydana getirecektir. Turizm bacasız bir sanayidir. İş gücüne dayanır. Adıyaman turizm ve otelcilik alt yapısında ciddi bir çalışma yaptı. TÜMSİAD olarak Çinli turistler ile ilgili bir çalıştay düzenlemeyi düşünüyoruz. Çinli turistler ciddi bir gelir kapısı olacaktır. Çin’de ki uluslar arası fuarlara katılıp buradaki değerlerimizi onlara ifade edip, turist kazandırmayı düşünüyoruz. Yaptığımız araştırmada 1 Çinli turist, 3 Avrupalı turist kadar para harcıyor. Çinlilerin Adıyaman’a gelmesi burada domino etkisi yapacaktır. Türkiye’nin 1 milyon Çinli turist hedefi var. Bizde buradan payımızı almak istiyoruz” dedi.

Son Haberler

Başbakan Yıldırım, "Kimse bizi istikametimizden alıkoyamayacak"

13.01.2018 14:55:35 POLİTİKA KAYSERİ

Başbakan Binali Yıldırım, Niğde’de yaptığı konuşmada "Kimse bizi istikametimizden alı koyamaz" diyerek, Kılıçdaroğlu’na yüklendi.
Başbakan Binali Yıldırım, AK [...]

AGÜ Spor, İzmir’den galibiyetle dönüyor

13.01.2018 15:01:44 SPOR KAYSERİ

Abdullah Gül Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü (AGÜ Spor), ligin ikinci yarısının ilk maçında Bornova Becker’i 87-76 [...]

Adıyaman’da ‘Veliler Okuyor’ yarışması

13.01.2018 14:59:55 EĞİTİM ADIYAMAN

Adıyaman’ın Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Veliler Okuyor’ projesi kapsamında TPAO Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu [...]

Google Arama

Son Haberler